Premiera na Netfliksie: serial komediowy “Gang Zielonej Rękawiczki”

Gang Zielonej Rękawiczki Premiera
Gang Zielonej Rękawiczki Premiera już dziś / Foto: Netflix, Baboo Production

Choć w ostatnich tygodniach na Netfliksie królują pozycje z gatunku true crime (jak serial o Jeffreyu Dahmerze), w ofercie giganta VOD nie brakuje też komediowych pozycji. Dzisiejszą premierą jest serial “Gang Zielonej Rękawiczki”, produkcji polskiej. Niektórzy nazywają go polskim odpowiednikiem “Grace i Frankie”.

Gang Zielonej Rękawiczki Premiera na Netflixie już dziś

O czym opowie “Gang Zielonej Rękawiczki”?

— Po nieudanym skoku trzy niemłode włamywaczki ukrywają się przed policją w domu opieki, gdzie wpadają na trop ponurej tajemnicy. (zarys fabuły – Netflix)

Serial z pogranicza czarnej komedii i kryminału został przygotowany przez Tadeusza Śliwę, Annę Novak-Zemplinską i Joannę Hartwig-Skalską. Producentkami są Magdalena Jaworska, Ewa M. Pawłowska i Daria Drzewiecka. Serial liczy osiem odcinków, które właśnie dziś zadebiutowały na polskim Netfliksie.

Bohaterkami “Gangu Zielonej Rękawiczki” są Zuza (Magdalena Kuta), Kinga (Małgorzata Potocka) i Alicja (Anna Romantowska). W ośrodku dla starców panie sprawią, że jego mieszkańcy przeżyją swoją drugą młodość. Mirosław Zbrojewicz i Karolina Rzepa grają detektywów, a Beata Bandurska wciela się w dyrektorkę ośrodka, Marzenę. Znany ze “Świata według Kiepskich” i filmów Patryka Vegi Andrzej Grabowski pojawia się jako tajemniczy Igor, który depcze po piętach trzem uciekinierkom.

W serialu grają też Józef Duriasz, Elżbieta Gaertner, Wojciech Duryasz, Anna Korzeniecka, Tomira Kowalik i Olgierd Łukaszewicz.

Polska produkcja porównywana jest do amerykańskiego sitcomu “Grace i Frankie”, który również opowiadał o dwóch bardzo rezolutnych i nad wyraz aktywnych emerytkach. Hitowy serial z udziałem Jane Fondy i Lily Tomlin doczekał się aż siedmiu sezonów – ostatniego w tym roku. Czy “Gang Zielonej Rękawiczki” także porwie widzów Netfliksa? Możemy przekonać się o tym już dzisiaj.

Previous Article
Creed III Zwiastun

"Creed III": zwiastun bokserskiego sequela z Michaelem B. Jordanem

Next Article
Książęta Sezon 2 Zwiastun

"Książęta", sezon 2. - oficjalny polski zwiastun serialu Netfliksa

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share