Martin Scorsese znów opowie o Gangach Nowego Jorku

Martin Scorsese
Martin Scorsese szykuje serial dla Miramaxa / Foto: Miramax, Touchstone Pictures

Miramax Television szykuje serialową adaptację książki “The Gangs of New York” Herberta Asbury’ego. Martin Scorsese, który zekranizował ją w 2002 roku, gdy powstał film pełnometrażowy, będzie producentem wykonawczym nowej, odcinkowej wersji.

Martin Scorsese przygotuje odświeżoną wersję Gangów Nowego Jorku

Scorsese wyreżyseruje też dwa pierwsze odcinki “Gangów Nowego Jorku”. Ponoć serial będzie bardziej luźną wariacją literackiego oryginału i pojawią się w nim nowe postacie. Książka opowiadała o gangach, które rządziły tytułowym miastem w XIX wieku. Scenariusz serialu to dzieło Bretta Leonarda, który pracował też między innymi przy serialu “Wyposażony”.

Jeszcze w tym miesiącu projekt nowych “Gangów…” zostanie przedstawiony potencjalnym kupcom. Kto nabędzie prawa do emisji szykowanego serialu – tego dowiemy się wkrótce. Producentami nowej wersji literackiego klasyku są Chris Donnelly i Rick Yorn.

Martin Scorsese nakręcił film na podstawie książki Asbury’ego już dwadzieścia lat temu. W jego dramacie historycznym grały takie sławy jak Leonardo DiCaprio, Cameron Diaz, Daniel Day-Lewis czy Liam Neeson. Film zarobił prawie 194 mln dolarów w kinach i zebrał pozytywne recenzje krytyków. Był też nominowany do Oscara w dziesięciu kategoriach, ale nie zdobył żadnej nagrody.

Czytaj też: Wiemy, kto przejmie rolę po Jane Fondzie w remake’u “Barbarelli”

Previous Article
Fatalne zauroczenie Dee Wallace

Znana z "E.T." Dee Wallace w obsadzie nowego "Fatalnego zauroczenia"

Next Article
Blackwater Lane Dermot Mulroney

Dermot Mulroney w thrillerze psychologicznym z wątkiem zabójstwa

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share