Eva Green kontra tajemnicza choroba. Zwiastun thrillera “Nocebo”

Nocebo Zwiastun
Nocebo Zwiastun filmu / Foto: Lovely Prod., XYZ Films, Screen Ireland, Wild Swim, RLJE

Eva Green jest gwiazdą nowego thrillera psychologicznego pt. “Nocebo” w reżyserii Lorcana Finnegana. Jest to irlandzka produkcja, w której znana z “Domu grozy” aktorka wciela się w projektantkę modową cierpiącą na nieznaną chorobę. Premiera jeszcze tej jesieni.

Nocebo Zwiastun thrillera psychologicznego z Evą Green

Eva Green wcieli się w filmie w postać projektantki mody, która cierpi z powodu tajemniczej choroby. Schorzenie sprawia, że nawet uznani lekarze rozkładają ręce i nie wiedzą, jakie podjąć leczenie. Sytuacja mocno frustruje także męża kobiety. Niespodziewanie pewnego dnia w życiu pary pojawia się pochodząca z Filipin opiekunka, która postanawia uleczyć bohaterkę za sprawą medycyny naturalnej i tradycyjnych specjałów z jej kraju. Terapia obnaży straszliwą prawdę.

Czytaj też: Eva Green – TOP 5 najlepszych ról aktorskich

Film będzie miał swoją światową premierę na festiwalu kina grozy i fantasy w Sitges 14 października tego roku, a następnie trafi do kin 4 listopada i do streamingu 22 listopada. Tytuł – “Nocebo” – odnosi się do pojęcia z obszaru farmakologii i psychologii klinicznej. Oznacza negatywne i niepożądane objawy zjawiska placebo, np. bóle głowy, nudności, bezsenność. Z pojęciem “nocebo” wiązane są też, według niektórych badań, praktyki voodoo.

Obsadę filmu, poza Evą Green, zasilają także Mark Strong, Chai Fonacier, Cathy Belton i Billie Gadsdon. Scenariusz to dzieło Garreta Shanleya (“Wiwarium”), a za zdjęcia do filmu odpowiada Polak – pochodzący ze Szczecina Radosław Ładczuk (“Babadook”, “Sala samobójców. Hejter”, “Jesteś Bogiem”).

Dorobek aktorski Evy Green zamyka serialowa produkcja “Wszystko, co lśni”, przygotowana przez BBC One i TVNZ 1.

Previous Article
Wystrzałowe wesele Zwiastun

Jennifer Lopez chwyta za karabin w komedii "Wystrzałowe wesele"

Next Article
Osobliwość Zwiastun

"Osobliwość" - zwiastun dramatu historycznego z Florence Pugh

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share