Will Smith jako niewolnik w zwiastunie filmu “Emancipation”

Emancipation Zwiastun
Emancipation Zwiastun filmu z Willem Smithem / Foto: Apple TV+, CAA Media Finance

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun filmowego dramatu “Emancipation” z udziałem Willa Smitha. Słynący z kontrowersji gwiazdor (wciąż kojarzony z pobiciem Chrisa Rocka na gali oscarowej) występuje w filmie jako zbiegły niewolnik wstępujący do armii. Obraz ukaże się w streamingu w grudniu tego roku.

Emancipation Zwiastun dramatu historycznego z Willem Smithem

Will Smith pojawia się w filmie jako Peter – czarnoskóry niewolnik, który jest przetrzymywany na plantacji trzciny cukrowej w Luizjanie. Są czasy wojny secesyjnej. Po tym, jak zostaje wychłostany niemal na śmierć, zbiega z miejsca swojej gehenny. Kieruje się na północ i wstępuje do Armii Unii. Film “Emancipation” oparto na historii autentycznej – na życiu niewolnika z XIX wieku, Gordona. Sprawa tortur, jakim był poddawany, została nagłośniona, a zdjęcia jego wychłostanego ciała ukazały się w magazynie “Harper’s Weekly”. Było to najczęściej czytane pismo w tamtych czasach.

Zobaczcie oficjalny zwiastun “Emancipation”, który Smith udostępnił na swoim youtube’owym kanale.

Poza Willem Smithem w filmie występują także Ben Foster, Charmaine Bingwa, Steven Ogg, Mustafa Shakir, Grant Harvey, Ronnie Gene Blevins, Jayson Warner Smith, Gilbert Owuor, Michael Luwoye i Jabbar Lewis. Za reżyserię dramatu o tematyce niewolnictwa odpowiada Antoine Fuqua – nagrodzony Czarną Szpulą twórca “Łez słońca”, “Siedmiu wspaniałych” (2016) czy “Do utraty sił”.

Uroczysta premiera “Emancipation” odbyła się już 1 października w Waszyngtonie, a sam film trafi do amerykańskich kin 2 grudnia. 9 grudnia odbędzie się premiera streamingowa na platformie Apple TV+.

Previous Article
Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu Zwiastun

"Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu" - zobacz zwiastun filmu

Next Article
Mayfair Witches Zwiastun

"Mayfair Witches" - pierwszy teaser serialu adaptującego prozę Anne Rice

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share