“Słoń” – zobacz zwiastun polskiego melodramatu o tematyce gejowskiej

Słoń Zwiastun
Słoń Zwiastun polskiego melodramatu / Foto: Tongariro Releasing – kanał na YouTubie

Mamy dla Was zwiastun polskiego dramatu o tematyce gejowskiej pt. “Słoń” – jego premiera odbędzie się jeszcze w 2022 roku. W obsadzie między innymi gwiazda hitowego “Ślepnąc od świateł” – Ewa Skibińska, a także Jan Hrynkiewicz i Paweł Tomaszewski.

Słoń Zwiastun polskiego dramatu o tematyce gejowskiej

“Słoń” współfinansowany był przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, a na ekrany kin zostanie wprowadzony przez studio Tongariro Releasing. Jest to debiut fabularny Kamila Krawczyckiego, który wcześniej nakręcił dwa krótkie metraże: “Mój koniec świata” (także o tematyce queerowej) oraz “Ktoś zostanie ostatni”. O czym opowie polski melodramat? Poniżej oficjalny opis fabuły:

— Bartek prowadzi małe gospodarstwo na Podhalu. Kiedy opuścił ich ojciec, jego matka się załamała, wówczas to on musiał zostać głową rodziny. Pewnego dnia umiera ich sąsiad i jego syn Dawid przyjeżdża na pogrzeb. Bartek fascynuje się Dawidem i jego beztroską. Pierwsza miłość zmusza go do podjęcia decyzji, czy jest już gotowy, żeby sięgnąć po swoją wolność. (źródło: Tongariro)

Jak widać po zwiastunie, projekt budzi skojarzenia z “Tajemnicą Brokeback Mountain” i “Pięknym krajem”. Role przodujące grają w filmie Jan Hrynkiewicz (Bartek), Paweł Tomaszewski (Dawid) i Ewa Skibińska, a w obsadzie znajdują się również Wiktoria Filus, Ewa Kolasińska, Ireneusz Pastuszak, Bogusław Repelewicz, Michał Pawlik i Halina Jabłonowska.

W lipcu “Słonia” zaprezentowano podczas festiwalu Nowe Horyzonty. 13 września odbędzie się uroczysty pokaz podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Obraz powalczy o Złote Lwy w Konkursie Filmów Mikrobudżetowych. Data premiery kinowej zostanie ujawniona wkrótce.

Tongariro Releasing to jedyny polski dystrybutor wprowadzający do kin filmy stricte queerowe. Spółkę założono dwanaście lat temu: już w pierwszym roku działalności na duże ekrany trafiły cztery zagraniczne tytuły (“Shortbus”, “Nić”, “Podaj mi dłoń”, “Śniadanie ze Scotem”). Ostatni z wymienionych wszedł do dystrybucji w okresie świąt Bożego Narodzenia, a opowiadał o gejowskim małżeństwie adoptującym niesfornego chłopca – nie obyło się wtedy bez kontrowersji.

Mimo to Tongariro działa w Polsce od lat i przedstawiło widzom wiele nagradzanych pozycji z zagranicy: między innymi “Piękny kraj”, “Zabiłem moją matkę” Xaviera Dolana, “Siłę przyciągania”, “Zupełnie inny weekend”, “Sauvage”, “Mandarynkę” czy “Pięć tańców”.

Previous Article
Operation Seawolf Zwiastun

Dolph Lundgren w zwiastunie morskiego filmu akcji "Operation Seawolf"

Next Article
Silent Twins Zwiastun

Zwiastun nowego filmu Agnieszki Smoczyńskiej - "Silent Twins"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share