Powstanie “Tajemnica Brokeback Mountain 2”?

Tajemnica Brokeback Mountain 2 – jakie są szanse na powstanie kontynuacji?
Tajemnica Brokeback Mountain 2
Tajemnica Brokeback Mountain 2 nie jest niemożliwa? / Foto Prime: Focus Features, River Road Entert.

Jakie są szanse na powstanie filmu “Tajemnica Brokeback Mountain 2″? Melodramat o gejowskiej miłości dwóch kowbojów z konserwatywnego środowiska ukazał się ponad piętnaście lat temu i mogłoby się zdawać, że stanowił zamkniętą całość. Teraz temat ewentualnego sequela podjął pewien reżyser specjalizujący się w produkcjach telewizyjnych.

Tajemnica Brokeback Mountain 2 nie jest niemożliwa? Ron Oliver o sequelu

“Tajemnica Brokeback Mountaint” w reżyserii Anga Lee to głęboka analiza romansu i emocjonalnej więzi, jaka rodzi się między dwoma kowbojami pilnującymi owiec na wypasie. Rzecz dzieje się w latach 60. w stanie Wyoming, a bohaterami są skryci geje – nic więc dziwnego, że film ma charakter szekspirowskiej tragedii, opowiada o miłości niemożliwej. Heath Ledger i Jake Gyllenhaal – obsadzeni tu w rolach głównych – przedefiniowują ekranowy wizerunek homoseksualnych mężczyzn.

Doskonale oceniony melodramat spodobał się wszystkim: widzom, krytykom, członkom Akademii Filmowej. Nic więc dziwnego, że co kilka lat pojawiają się doniesienia na temat ewentualnego sequela. Z pozoru wydaje się on niemożliwy – przez zakończenie filmu, ale też fakt, że Ledger zmarł w 2008 roku. Niedawno do sprawy odniósł się reżyser Ron Oliver.

Na Instagramie aktora Shawna Robertsa pojawiło się zakulisowe zdjęcie o lekko homoerotycznej wymowie: dwóch mężczyzn w kapeluszach kowbojskich pozuje do wspólnego zdjęcia. To fotografia z planu serialu “Zaklinacze koni”, w którym grają Roberts i Kerry James. Roberts – słynny ekranowy Albert Wesker z serii “Resident Evil” – współpracował z Oliverem przy “Mrocznym niebie” czy “Kontrowersyjnej terapii”. W obu filmach grał geja.

Ron Oliver uznał, że na instagramowym zdjęciu Kerry James i Roberts wyglądają jak Jack i Ennis z “Tajemnicy Brokeback Mountain” i przypisał serialowi żartobliwy, zmyślony tytuł: “Brokeback Mountain 2: Gone Fishin’”. Dowcipny komentarz przykuł wprawdzie uwagę samego Jamesa, ale pozostaje raczej tylko tym – dowcipem, dygresją i nawiązaniem do wspaniałego filmu.

Tajemnica Brokeback Mountain 2 – czy powstanie? Czy kontynuacja ma szansę zaistnieć?

Powstanie takiego projektu jak “Tajemnica Brokeback Mountain 2” nie jest, oczywiście, niewykonalne – w myśl zasady, że w Hollywood nie ma rzeczy niemożliwych. Raczej nie pojawi się w nim jednak postać Jacka Twista, ani tym bardziej Ennisa Del Mara.

W sieci często pojawiają się plotki, że możliwą kontynuacją byłaby opowieść o miłości dwóch kowbojek. Warto też zwrócić uwagę na postać samego Shawna Robertsa, który od lat specjalizuje się w rolach w typie macho (“Resident Evil: Afterlife”, “Feed the Gods”, “Tainted”) i byłby godnym następcą Ennisa lub Jacka. Grał też w przeszłości postacie gejowskie – m.in. w komedii romantycznej “Love Under the Olive Tree” czy “Domu na krańcu świata”.

Previous Article
Archive 81 James Wan

James Wan wyprodukował nowy serial Netfliksa, "Archive 81". Premiera w styczniu

Next Article
Avatar 2 Zdjęcia z filmu

Zdjęcia z planu filmu "Avatar 2" Jamesa Camerona

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share