“Top Gun 3”: Jerry Bruckheimer opowiada o kolejnym sequelu

Top Gun 3 Czy powstanie
Top Gun 3 Czy powstanie? Odpowiada Jerry Bruckheimer / Foto: Paramount Pictures, Skydance Media, Jerry Bruckheimer Films

“Top Gun: Maverick” to wciąż jeden z najbardziej spektakularnych tytułów tego roku. Od początku było wiadomo, że film z Tomem Cruise’em rozbije bank; nikt jednak nie oczekiwał, że obraz odniesie aż taki sukces box-office’owy. “Maverick” zarobił już ponad 1,4 mld dolarów USD na całym świecie. Co z sequelem? Czy są szanse na jego powstanie?

Top Gun 3 Czy powstanie? Odpowiada producent, Jerry Bruckheimer

“Top Gun 2” zgarnął już w sumie 1,408 mld dolarów, w tym 688 mln w USA, 94 mln w Wielkiej Brytanii i 86 mln w Japonii. To oficjalnie najlepiej zarabiający film 2022 roku oraz najbardziej kasowa produkcja w karierze Toma Cruise’a. Nic więc dziwnego, że sporo mówi się o kolejnej kontynuacji. Czy “Top Gun 3” ma szansę na realizację? Producent Jerry Bruckheimer uważa, że tak i kluczową rolę zagra tu nostalgia widzów. Hollywoodzki as nie ma jednak pojęcia, kiedy to nastąpi. Co więcej, twierdzi, że fani powinni uzbroić się w cierpliwość. Oto, co powiedział w wywiadzie dla portalu “Radio Times”:

— Nie potrafię powiedzieć, co przyniesie nam przyszłość. Gdybyście zapytali mnie o to w 1986 roku – o to, czy w ciągu następnych kilku lat powstanie sequel – odpowiedziałbym: “być może”. Ale, jak wiemy, realizacja tego projektu zajęła ponad trzydzieści lat.

Kiedy pierwszy “Top Gun” ukazał się w kinach w połowie lat osiemdziesiątych, nie przyćmił innych wydanych w tym roku hitów. Po piętach deptał mu przygodowy klasyk – “Krokodyl Dundee”. Druga odsłona serii z Tomem Cruise’em ukazała się w podobnym czasie, co potencjalne blockbustery – “Thor: Miłość i grom”, “Jurassic World: Dominion”, “Doktor Strange 2”. “Maverick” zupełnie zdeklasował jednak te tytuły i do teraz jest numerem jeden wśród hitów filmowych 2022 roku.

Film zarobi jeszcze więcej, bo nie dość, że wciąż utrzymuje się w kinach, to nie doczekał się jeszcze wydania DVD/Blu-ray, które też przyniesie twórcom olbrzymi zysk. Sequel trafi do obiegu DVD w okolicy listopada.

W lipcu przyszłego roku w kinach ukaże się kolejna superprodukcja z Cruise’em – “Mission: Impossible – Dead Reckoning – Part One”. Oczekuje się, że także zostanie ona hitem na salach kinowych.

Previous Article
Resident Evil Anulowany

"Resident Evil" Netfliksa anulowany. Odpowiedź Lance'a Reddicka

Next Article
Twisted Metal Serial

Ukończono zdjęcia do serialowej adaptacji "Twisted Metal"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share