“Joker 2” jednak powstanie! Todd Phillips ujawnił pełny tytuł sequela

Joker 2 potwierdzony
Joker 2 potwierdzony – jest już scenariusz / Foto: Warner Bros., DC

“Joker” to ten typ filmu, który budzi gorące emocje – nie zawsze pozytywne. Niby chwalony i nagradzany, spotkał się jednak z wieloma krytycznymi uwagami ze strony fanów komiksów DC, a pewna część widzów stwierdziła po jego premierze, że choć jest “dobry”, szybko ulatuje z głowy. Warner Bros. nie zamierza przejmować się malkontentami. Studio oficjalnie potwierdziło, że powstanie sequel.

Joker 2 potwierdzony. Powstał już scenariusz filmu

Do niedawna kontynuacja znajdowała się jedynie w sferze spekulacji. W ubiegłym roku sam odtwórca roli Jokera – Joaquin Phoenix – powiedział, że choć “dwójka” nie została potwierdzona, to jest całkiem możliwa. Aktor wyznał wówczas, że Warner Bros. zdaje sobie sprawię, iż “Arthur to intrygujący facet” i dlatego chce “pociągnąć” dalej jego historię. Dziś wiemy już, że “Joker 2” dostał zielone światło na realizację. Taki fakt nie powinien dziwić. “Jedynka” zgarnęła ponad miliard dolarów w kinach, stając się zresztą pierwszym filmem z kategorią wiekową “R” (system MPA), który tego dokonał.

Na Instagramie reżyser Todd Phillips opublikował zdjęcie, które potwierdza, że film powstanie – to fotografia przedstawiająca scenariusz. Projekt nosi tytuł “Joker: Folie à Deux”, który, oczywiście, może jeszcze ulec zmianie. Fabułę sequela przygotowali Phillips i Scott Silver (“Fighter”, “8 Mila”).

Post na Instagramie polubili liczni aktorzy, między innymi Johnny Messner, a skomentował go choćby Simon Rex. Uwielbiany ostatnio gwiazdor ironicznie napisał: “Powiększyłem zdjęcie. Widzę, że napisałeś dla mnie rolę cameo. Dzięki, stary. Sprawdzę, czy jestem wolny.”

Wpis zebrał ponad 300 tys. polubień. Podtytuł kontynuacji, “Folie à deux”, odnosi się do terminu z zakresu psychiatrii i oznacza stan, w którym osoba przebywająca z chorym zaczyna bezkrytycznie oceniać jego paranoję. To tak zwany obłęd udzielony lub indukowany.

Wiadomo, że rolę tytułową powtórzy w “Jokerze 2” Joaquin Phoenix, ale nie są znane ani szczegóły fabularne, ani nowiny castingowe. Być może wkrótce zostaną one odkryte przez studio Warner Bros. Krążą też plotki, że w sequelu pojawi się ikoniczna postać Harley Quinn.

Previous Article
Black Bird Zwiastun

"Black Bird" - zwiastun serialu z Taronem Egertonem i Rayem Liottą

Next Article
Dzienna zmiana Zapowiedź

WIDEO: Jamie Foxx, Scott Adkins i Dave Franco w filmie Netfliksa "Dzienna zmiana"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share