Powstanie ekranizacja powieści Stephena Kinga “The Boogeyman”. Za kamerą Rob Savage

Rob Savage The Boogeyman
Rob Savage The Boogeyman – powstaje ekranizacja książki Kinga / Foto AZN: Kadr z filmu Roba Savage’a “Host”; Shudder, Shadowhouse Films

Rob Savage – twórca dobrze ocenionego horroru “Host” – dostał właśnie intratne zlecenie. Kariera reżysera nabiera rozpędu: ogłoszono, że będzie on odpowiedzialny za nowy film na podstawie prozy Stephena Kinga, “The Boogeyman”.

The Boogeyman Rob Savage nakręci adaptację książki Kinga

Projekt “The Boogeyman” będzie ekranizacją powieści mistrza grozy, Stephena Kinga, o tym samym tytule. Oryginalnie ukazała się ona w marcu 1973 roku, w gazecie “Cavalier” wydawanej przez amerykańskie przedsiębiorstwo Fawcett Publications. Później umieszczono ją w zbiorze opowiadań “Nocna zmiana” z 1978.

Film “The Boogeyman” powstaje z myślą o dystrybucji na platformie streamingowej Hulu, a za jego realizację odpowiedzialna będzie wytwórnia 20th Century Studios. Nad scenariuszem horroru pracowali Scott Beck i Bryan Woods (“Ciche miejsce”, “Dom strachów”), a także Mark Heyman (“Czarny łabędź”) i Akela Cooper (“Wcielenie”).

Bohaterką filmu będzie nastolatka, która wciąż nie otrząsnęła się po tragicznej śmierci swojej matki. Dziewczynę i jej młodszego brata prześladuje tajemnicza moc. Rodzeństwo próbuje przekonać pogrążonego w rozpaczy ojca, że w domu dochodzi do niepokojących zjawisk.

“The Boogeyman” nigdy dotąd nie doczekał się adaptacji pełnometrażowej. Producentami filmu będą Dan Levine, Shawn Levy i Dan Cohen. Rob Savage pozostaje najbardziej znany ze swojego horroru “Host”, który zrealizowano w technologii Screenlife. Obraz kręcono w samym środku pandemii COVID-19 i został on doceniony jako opowieść o izolacji, poczuciu wyobcowania oraz niepewnej przyszłości.

Previous Article
Chris Pratt Garfield

Chris Pratt będzie ekranowym głosem kota Garfielda

Next Article
Martin wersja reżyserska

Wersja reżyserska filmu "Martin" George'a Romero ma szansę trafić do kin

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share