Padł pierwszy klaps na planie zdjęciowym “Różyczki 2”

Różyczka 2
Różyczka 2 – wieści z planu filmowego / Foto: Kadr z filmu “Różyczka” (2010; Monolith Films)

Magdalena Boczarska i Janusz Gajos są gwiazdami filmu “Różyczka 2”, który reżyseruje Jan Kidawa-Błoński. Studio Monolith podaje, że na planie zdjęciowym padł pierwszy klaps. Materiały kręcone będą też poza granicami Polski.

Różyczka 2 – nowe wieści z planu zdjęciowego

“Różyczka 2” rozwiąże tajemnicę, z którą pozostawiła widzów pierwsza część filmu. To poruszająca opowieść o dramatycznej prawdzie, która zmusza do przewartościowania całego życia i dokonania najtrudniejszego wyboru. W podwójnej roli występuje tu Magdalena Boczarska. Gra matkę, skrywająca mroczną tajemnicę sprzed lat i córkę, która musi się zmierzyć z jej konsekwencjami. W obsadzie zobaczymy też m.in.: Janusza Gajosa, Roberta Więckiewicza i Jacka Braciaka.

Reżyser Jan Kidawa-Błoński zapowiedział, że “Różyczka 2” to “współczesny dramat psychologiczny z elementami politycznego thrillera, dotykający wielu istotnych spraw i dylematów, z którymi widz styka się niemal codziennie”.

Na planie zdjęciowym padł pierwszy klaps. Materiały kręcone są warszawskim Centrum Bankowo-Finansowym; w nagraniach uczestniczą m.in. Gajos i Boczarska. Zapowiedziano już, że prace wykroczą także poza granice naszego kraju. Zdjęcia będą realizowane w Izraelu, Kolonii czy Brukseli.

Opis fabuły filmu udostępniony przez Monolith, który jest też producentem “Różyczki 2”:

— Eurodeputowana Joanna Warczewska, córka wybitnego pisarza, jest u szczytu życiowego powodzenia. Jej świetnie rozwijającą się polityczną karierę i rodzinne szczęście w jednej chwili burzy zamach terrorystyczny, w którym ginie jej ukochany mąż. Kiedy los daje jej nową życiową szansę, dosięga ją kolejny cios. Ktoś wysyła jej zdjęcia i dokumenty podważające jej rodzinne więzi i sugerujące, że jej matka w przeszłości współpracowała z SB. Joanna postanawia na własną rękę przeprowadzić historyczne śledztwo i rozwikłać zagadkę kładącą się cieniem na jej rodzinie. To, co odkryje nie tylko każe jej zupełnie inaczej spojrzeć na swoją matkę, ale sprawi, że będzie musiała odnaleźć własną tożsamość. Joanna będzie zmuszona sama stawić czoła szantażyście i dokonać wyboru, który na zawsze zmieni jej życie.

W produkcji uczestniczy Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych; obraz jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Premiera w 2023 roku.

Źródło: Monolith Films – informacje nadesłane

Previous Article
Woody Allen

Woody Allen żegna się z Ameryką. Następny film nakręci w Paryżu

Next Article
Każdy wie lepiej Data premiery

"Każdy wie lepiej" - kiedy premiera komedii z Kotem, Kulig i Sewerynem?

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share