Zwiastun: “Wesele” Wojciecha Smarzowskiego. “Kac szybko nie minie”

Wesele Smarzowski
Wesele Smarzowskiego – zwiastun / Foto Prime Movies: Kino Świat

Tego filmu widzowie długo nie zapomną. 8 października w polskich kinach debiutuje nowość od Wojciecha Smarzowskiego – “Wesele”. W rolach głównych występują Robert Więckiewicz, Agata Kulesza i Andrzej Chyra. W sieci pojawił się właśnie rozpalony od gorących emocji zwiastun, który stawia sprawę jasno – to trzeba zobaczyć na dużym ekranie.

Wesele Smarzowskiego – zwiastun filmu

W filmie “Wesele” Wojciech Smarzowski przedstawia Polaków takich, jacy znani są ze stereotypów: rozmodlonych, bogobojnych, przywiązanych do tradycji i Kościoła, ale też agresywnych i lubiących wypić. Tuż po premierze pod zwiastunem filmu na YouTubie zaczęły pojawiać się komentarze krytykujące reżysera za “nienawiść do katolików”.

Trailer, zapowiadający październikową premierę, ma w sobie wszystko, czego można oczekiwać po Smarzowskim wracającym na weselne parkiety: Arkadiusza Jakubika jako wodzireja w kolorowej marynarce, tańce bez biustonosza, pijanego pana młodego, litry wypitej wódki oraz księży, recytujących frazesy z ambony. To może być jeden z najbardziej kontrowersyjnych filmów jesieni. I powinien być, biorąc pod uwagę dotychczasowy dorobek Smarzowskiego (twórcy “Kleru”, “Wołynia”, “Domu złego” czy “Pod Mocnym Aniołem”).

Polski dystrybutor Kino Świat zapowiada, że “Wesele” jest “najbardziej przełomowym filmem w karierze Smarzowskiego”. W rękach cenionego reżysera powstał przekrój polskiego społeczeństwa, podobny do jego wcześniejszego obrazu o tym samym tytule (z 2004 roku). Oba “Wesela” nie są ze sobą powiązane fabularnie, choć i w pierwszym, i w drugim występują ci sami aktorzy charakterystyczni: Arkadiusz Jakubik i Marian Dziędziel.

Wesele Smarzowskiego – film o polskich patologiach

W filmie “Wesele” Smarzowski zabiera widzów na tradycyjne polskie przyjęcie ślubne. Oficjalny dystrybutor zapowiada, że historia pełna jest zaskakujących zwrotów akcji, a aktorzy wykrzesali z siebie kapitalne kreacje. Na stronie internetowej Kino Świat można przeczytać szczegółowy opis fabuły:

— Wesele Anno Domini 2021. Gromada podchmielonych gości szaleje na parkiecie w rytm disco polo, druhny zacięcie rywalizują ze sobą w konkursach, ktoś nagrywa wideo życzenia dla młodej pary. Wesele jakich wiele, jednak pod pozorem dobrej zabawy kryje się gorzka prawda o nas. Panna młoda w zaawansowanej ciąży (Michalina Łabacz), zdecydowana na emigrację, z rosnącym niepokojem obserwuje wybryki męża. Jej ojciec, lokalny biznesmen Rysiek (Robert Więckiewicz), tej nocy też ma więcej zmartwień niż tylko zamieszanie wokół ślubu córki. Interes życia wisi na włosku, a w tle są nie tylko wielkie pieniądze, ale także szczęście jego najbliższych.

Sytuacja zaognia się również za sprawą zaproszonych na uroczystość gości, a wszystko to obserwuje senior rodu Antoni Wilk (Ryszard Ronczewski), do którego wracają wspomnienia dramatycznych wydarzeń sprzed lat, kiedy poznał miłość swojego życia. Z każdą minutą rosną emocje i odżywają najgłębsze uczucia, historie burzliwych miłości dawnych i nowych kochanków przenikają się nawzajem.

Stopniowo zatraca się granica między tym co kiedyś, a tym co teraz. Na jaw wychodzą tajemnice przeszłości, nakręcające spiralę zła, z której nie ma ucieczki. Mało komu udaje się zobaczyć coś więcej poza “swoimi własnymi” prawdami. A jeśli już się uda, to najczęściej w ukryciu – w obawie i strachu przed konsekwencjami i zdemaskowaniem. Świt zastanie bohaterów w różnej kondycji, stanie emocjonalnym i z różnym bagażem doświadczeń. Pewne jest tylko jedno – z tym weselnym kacem każdy będzie musiał poradzić sobie sam.

W filmie “Wesele” grają między innymi: Agata Kulesza, Robert Więckiewicz, Andrzej Chyra, Arkadiusz Jakubik, Michalina Łabacz, Ryszard Ronczewski, Mateusz Więcławek, Przemysław Przestrzelski, Henryk Gołębiewski, Tomasz Schuchardt, Marian Dziędziel i Krzysztof Kowalewski.

Previous Article
Mała Wielka Stopa 2 premiera

Premiera. "Mała Wielka Stopa 2: W rodzinie siła" już w polskich kinach

Next Article
Sex Education sezon 3

Premiera: 3. sezon "Sex Education". Wszystko, co wiemy o sezonie czwartym

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share