“Tytus, Romek i A’Tomek” – powstaną dwie ekranizacje kultowego komiksu

Tytus Romek i A'Tomek
Tytus Romek i A’Tomek w drodze na nasze ekrany / Foto: Kadr z filmu “Tytus, Romek i A’Tomek wśród złodziei marzeń” (Syrena EG)

Seria komiksowa pt. “Tytus, Romek i A’Tomek” autorstwa Henryka Jerzego Chmielewskiego (ps. Papcio Chmiel) doczeka się nie jednej, a dwóch ekranizacji. W pierwszej kolejności ma zostać zrealizowany film pełnometrażowy z udziałem ikonicznych bohaterów, a następnie też serial animowany.

Tytus Romek i A’Tomek – powstaną dwie ekranizacje serii komiksów

Za realizację tych projektów odpowiedzialna będzie wytwórnia EGoFILM – Animation Studio. W prace nad “Tytusem, Romkiem i A’Tomkiem” zaangażowani będą twórcy niedawnego serialu “Kajko i Kokosz”, który pojawił się na platformie Netflix. Wiadomo, że reżyserią zajmie się Tomasz Leśniak, a scenariusz ma zostać napisany przez Macieja Kura i Rafała Skarżyckiego.

Animowany pełny metraż o trójce bohaterów będzie przygotowywany począwszy od początku przyszłego roku. Dopiero później wystartują prace nad serialem o Tytusie i jego przyjaciołach. Projekty te nie będą adaptacją żadnego konkretnego komiksu Chmielewskiego.

W 2002 roku ukazał się 75-minutowy film animowany “Tytus, Romek i A’Tomek wśród złodziei marzeń” w reżyserii Leszka Gałysza, a na przełomie lat 80. i 90. zrealizowano miniserial o kultowych postaciach (liczył zaledwie dwa odcinki). W 2005 r. Tytus, Romek i A’Tomek powrócili jako bohaterowie komputerowej gry zręcznościowej.

Czytaj też: “Wiedźmin”, sezon 3. – nowe zakulisowe zdjęcia z serialu

Previous Article
Apartment 7A

John Krasinski producentem filmu poprzedzającego akcję "Dziecka Rosemary"?

Next Article
Creed III Sylvester Stallone

Czarne chmury nad "Creedem III". Stallone mówi wprost: "Nienawidzę tej serii"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share