Helen Mirren w filmie “Cudowny Chłopak. Biały ptak”. Zwiastun, data premiery

Cudowny chłopak. Biały ptak Zwiastun
Cudowny chłopak. Biały ptak Zwiastun filmu, data premiery / Foto: Lionsgate, Monolith, Mandeville, Participant, Stillking Films, 2DUX²

“Cudowny Chłopak. Biały ptak” to tytuł nowego dramatu w reżyserii Marca Forstera – twórcy oscarowego “Marzyciela” oraz “Krzysiu, gdzie jesteś?”. Najnowszy projekt w dorobku nagradzanego filmowca ukaże się w polskich kinach już jesienią tego roku – jedną z ról przodujących zagrała w nim Helen Mirren. Mamy dla Was oficjalny polski zwiastun.

Cudowny chłopak. Biały ptak Zwiastun dramatu z Helen Mirren i Gillian Anderson

“Cudowny Chłopak. Biały ptak” to adaptacja książki niejakiej R. J. Palacio z 2019 roku. Jest to dramat wojenny z akcją częściowo osadzoną w czasach II wojny światowej. Literacki oryginał sprzedał się w nakładzie ponad 5 mln egzemplarzy. Film stanowi sequel i prequel “Cudownego Chłopaka” z 2017 roku i zapowiadany jest jako opowieść o potrzebie akceptacji, odwadze, miłości i walce o przetrwanie.

Opis fabuły udostępniony przez polskiego dystrybutora (Monolith Films):

— Minęło kilka lat od wydarzeń znanych z “Cudownego chłopaka”. Julien usunięty ze szkoły za niekoleżeńskie traktowanie małego Auggiego, próbuje odnaleźć się w liceum. Rozgoryczony, wściekły na cały świat, nie potrafi nawiązać kontaktu z rówieśnikami. Na życzliwość reaguje niechęcią. Nie umiejąc sobie poradzić z poczuciem winy izoluje się od szkolnej społeczności. Jego nieco ekscentryczna babcia wie jednak, że każdy zasługuje na drugą szansę. Postanawia podzielić się z Julienem poruszającą historią swojej młodości. Jej niezwykłe losy są dowodem na to, że ten kto ma w sercu odwagę, życzliwość i otwartość na drugiego człowieka potrafi dokonać rzeczy, o które sam by siebie nie podejrzewał. Czy ta niezwykła historia miłości i walki o przetrwanie odmieni Juliena?

Babcię bohatera zagrała Helen Mirren – zdobywczyni Oscara za pierwszoplanową rolę w “Królowej”, trzykrotnie też nominowana do tej prestiżowej nagrody. W obsadzie filmu znajdują się także Gillian Anderson, Bryce Gheisar, Orlando Schwerdt, Ariella Glaser i Jo Stone-Fewings.

Film będzie miał swoją polską premierę 14 października 2022 roku. Za realizację “Cudownego Chłopaka. Białego ptaka” odpowiadają wytwórnie Lionsgate, Mandeville, Participant, Stillking Films i 2DUX².

Pierwsza odsłona “Cudownego chłopaka” dostępna jest do obejrzenia na platformie Cineman.pl, w wersji z polskim dubbingiem lub napisami.

Źródło: Monolith Films

Previous Article
Bogusław Linda

70. urodziny Bogusława Lindy - idola pokolenia lat 90., wiecznego buntownika oraz sojusznika osób LGBTQ

Next Article
Wakacyjne horrory

Top 10: Najlepsze horrory o tematyce wakacyjnej

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share