Florence Pugh wystąpi w serialowej adaptacji “Na wschód od Edenu”

Na wschód od Edenu Florence Pugh
Na wschód od Edenu Florence Pugh wystąpi w serialu Netfliksa / Foto: Wikimedia Comm.

Florence Pugh (“Lady M.”, “Małe kobietki”) otrzymała angaż do roli w serialu “East of Eden” Netfliksa, który będzie, oczywiście, adaptacją powieści “Na wschód od Edenu” noblisty Johna Steinbecka. Aktorka zajmie też jedno ze stanowisk producenckich.

Na wschód od Edenu Florence Pugh wystąpi w serialowej wersji słynnej książki

Netflix nabył prawa do serialu po “ostrym” starciu z innymi platformami VOD, które były nim zainteresowane. Odcinkowa produkcja powstanie przy współpracy z wytwórniami Anonymous Content oraz Endeavor Content. Florence Pugh zagra jedną z głównych postaci (możliwe, że będzie to niezrównoważona emocjonalnie Cathy Ames), a także będzie producentką serialu.

Scenariusz netfliksowego “Na wschód od Edenu” zostanie napisany przez Zoe Kazan. Aktorka i fabularzystka m.in. filmu “Kraina wielkiego nieba” nieprzypadkowo jest wiązana z tym projektem. Jest ona bowiem wnuczką Eliego Kazana – wybitnego hollywoodzkiego reżysera, który miał na koncie trzy Oscary i cztery Złote Globy. Nakręcił on epicką, filmową wersję “Na wschód od Edenu” z 1955 roku. James Dean stworzył w tym nagradzanym dramacie obyczajowym legendarną kreację Caleba Traska.

Wiadomo, że “East of Eden” Netfliksa będzie miniserialem, w którym podjęte zostaną takie tematy jak trauma, miłość i zdrada czy wolna wola. Serial został pomyślany jako intymny portret rodzinny i skupi się właśnie na familii Trasków. Zoe Kazan powiedziała:

— Zakochałam się w powieści “Na wschód od Edenu”, gdy przeczytałam ją po raz pierwszy jako nastolatka. Od tego czasu adaptacja tej książki była moim marzeniem. Przed wszystkim chciałabym dać głos niezwykłej antybohaterce powieści, Cathy Ames.

Wypowiedź Kazan sugeruje, że to właśnie Florence Pugh wystąpi w miniserialu jako Cathy. Wiadomo, że trwają castingi i poszukiwani są odtwórcy do innych ról. Data premiery na Netfliksie nie została ogłoszona.

Previous Article
Creed III Sylvester Stallone

"Creed III": Sylvester Stallone o filmie i swoim wycofaniu się z serii

Next Article
A Different Man Sebastian Stan

Sebastian "Zimowy Żołnierz" Stan wystąpi w thrillerze psychologicznym od A24

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share