“Ognisty ptak” – polski zwiastun, informacje o pokazach specjalnych

Ognisty ptak Zwiastun
Ognisty ptak Zwiastun, data premiery, opis fabuły / Foto: Tongariro Releasing

Parę miesięcy temu pisaliśmy o filmie “Ognisty ptak”, w kontekście wielkiego bojkotu, z jakim spotkał się on na festiwalu w Moskwie. Melodramat o tematyce gejowskiej zaprezentowany został już w wielu krajach świata, lecz nadal nie trafił do Polski. Aż do teraz. Dowiedzcie się, gdzie będzie można złapać projekt “Firebird” na dużych ekranach.

Ognisty ptak Zwiastun, data premiery, opis fabuły

“Ognisty ptak” nie ukaże się w Polsce w regularnej dystrybucji, a podczas pokazów specjalnych. Obraz zostanie wyemitowany na pokazach, które organizowane są z okazji trwającego Pride Month (miesiąca dumy gejowskiej). 22 czerwca o godzinie 18:00 emisji “Ognistego ptaka” podejmie się gdańskie Kino Kameralne. 25 czerwca melodramat w reżyserii Peetera Rebane’a zostanie wyświetlony podczas Maratonu Równości w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Na maratonie w Kinotecie mają też zostać pokazane “Lato ’85”, “Randki z Amber” czy nagradzane “Przeżyć”.

Film “Ognisty ptak” opowiada prawdziwą historię Siergeja Fetisova – rosyjskiego żołnierza, który ukrywał swoją homoseksualną orientację. Fabuła skupia się na “zakazanej” miłości między dwoma wojskowymi: pilotem myśliwca i szeregowym. Role główne zagrali Tom Prior i Oleg Zagorodnii; pierwszy z nich jest też scenarzystą i producentem.

Opis fabuły filmu od polskiego dystrybutora (Tongariro Releasing):

— “Ognisty ptak” to oparta na faktach, pełna pasji historia miłosna, której akcja rozgrywa się w bazie sił powietrznych w okupowanej Estonii pod koniec lat 70. Sergiej – młody żołnierz, który marzy o zostaniu aktorem w Moskwie, odlicza dni do końca służby wojskowej. Jego życie wywraca się do góry nogami, gdy poznaje Romana – charyzmatycznego pilota myśliwca, który został niedawno przydzielony do jego jednostki. Gdy ich przyjaźń przeradza się w miłość, mężczyźni ryzykują swoją wolność i życie, aby być razem w wszechwidzącym reżimie komunistycznym.

Poniżej możecie obejrzeć oficjalny polskojęzyczny zwiastun “Ognistego ptaka”.

Źródło: Tongariro Releasing – materiały nadesłane

Previous Article
Keep Breathing

Zdjęcia z serialu Netfliksa "Keep Breathing". W obsadzie gwiazda "Krzyku", Melissa Barrera

Next Article
Creed III Sylvester Stallone

"Creed III": Sylvester Stallone o filmie i swoim wycofaniu się z serii

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share