Nowe wieści w sprawie “Kleopatry”. Universal przejmie prawa do filmu?

Kleopatra Universal
Kleopatra – Universal odkupi film od Paramountu? / Foto: Wikimedia Commons

Wiemy, kto wprowadzi film o Kleopatrze z Gal Gadot w roli głównej do kin. Źródło bliskie serwisowi “Deadline Hollywood” podpowiada, że dystrybucją wyczekiwanej superprodukcji zajmie się studio Universal Pictures. Do niedawna wierzono, że prawa do epickiego filmu należą się wytwórni Paramount.

Kleopatra Universal przejmie prawa do filmu z Gal Gadot?

Paramount teoretycznie nadal jest zainteresowany dystrybucją “Cleopatry”, choć – jak się okazało – nie dotrzymał terminu produkcyjnego, na jaki z początku się zgodził. Jednocześnie – choć rzekomo pieczę nad filmem przejmie Universal – nie podpisano jeszcze żadnego kontraktu wiążącego.

Do niedawna z projektem wiązano nazwisko reżyserki Kari Skogland (pracowała ona między innymi przy “Opowieści podręcznej”). Obecnie pewne jest tylko, że Gal Gadot zagra rolę legendarnej królowej Egiptu. W ubiegłym roku na stanowisko reżyserskie typowana była też Patty Jenkins, z którą Gadot współpracowała przy dwóch odsłonach serii “Wonder Woman”.

Scenariusz “Cleopatry” przygotowała Laeta Kalogridis, producentami mają zostać Gadot, Charles Roven i Jaron Versano. Jenkins prawdopodobnie zajmie stanowisko producentki wykonawczej. Ponieważ Roven pracuje obecnie z Christopherem Nolanem nad dramatem biograficznym “Oppenheimer”, zdaje się, że film o Kleopatrze wciąż nie jest traktowany priorytetowo. Nie wiadomo, kiedy wystartują prace przed kamerą; tym bardziej ciężko wskazać przybliżoną datę premiery.

Postać Kleopatry stworzyła między innymi Elizabeth Taylor w historycznej megaprodukcji z 1963 roku. Dzieło Josepha Mankiewicza było nominowane do Oscara w kategorii najlepszy film roku.

Previous Article
Bruce Campbell jako Hades

Bruce Campbell jako Hades w nowym filmie o Herkulesie?

Next Article
Kolejne 365 dni Data premiery

Kolejne "365 dni" szybciej niż zakładano. Premiera na Netfliksie już w...

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share