“Black Bird” – zwiastun serialu z Taronem Egertonem i Rayem Liottą

Black Bird Zwiastun
Black Bird Zwiastun serialu / Foto: Apple Studios, EDEN Prod.

W przyszłym miesiącu na platformie streamingowej Apple TV+ zadebiutuje serial kryminalny “Black Bird”, z udziałem Tarona Egertona. Będzie to przy okazji jeden z ostatnich projektów, w których ukazał się Ray Liotta. Aktor zmarł w minionym miesiącu, w wieku 67 lat.

Black Bird Zwiastun serialu Apple TV+ z Egertonem i Liottą

Serial inspirowany jest prawdziwymi wydarzeniami. Jego bohaterem jest Jimmy Keene (Taron Egerton) – były licealny futbolista i syn cenionego policjanta, który ma trafić na dziesięć lat do więzienia o zaostrzonym rygorze. Zostaje przed nim postawiony wybór: może albo odsiedzieć wyrok, albo pod przykrywką zinfiltrować więzienie dla obłąkanych kryminalistów i zostać “przyjacielem” Larry’ego Halla (Paul Walter Hauser). Jest on podejrzewany o bycie seryjnym mordercą. Zadaniem Jimmy’ego jest sprawienie, by Larry przyznał się, gdzie ukryte są ciała osiemnastu zamordowanych kobiet.

Sześcioodcinkowa produkcja ukaże się w serwisie Apple TV+ dokładnie za miesiąc – dwa pierwsze odcinki mają swoją premierę 8 lipca i zostały wyreżyserowane przez Michaëla R. Roskama. Scenarzystą i producentem wykonawczym “Black Bird” jest Dennis Lehane (który pracował przy “Wyspie tajemnic” czy “Zakazanym imperium”), a inne stanowiska producenckie zajmują Roskam, Egerton, Ryan Friedkin oraz rzeczywisty James Keene.

Serial bazuje na pamiętniku “In with the Devil: A Fallen Hero, A Serial Killer, and A Dangerous Bargain for Redemption” autorstwa Keene’a i Hillela Levina. W obsadzie, poza Egertonem, Liottą i Hauserem, pojawią się także Greg Kinnear, Joe Williamson, Sepideh Moafi, Robert Diago DoQui i Cecilia Leal. Liotta otrzymał rolę ojca głównego bohatera.

Czytaj też: “Black Adam” – zobacz zwiastun superprodukcji DC z Dwayne’em Johnsonem

Previous Article
Black Adam Zwiastun

"Black Adam" - zobacz zwiastun superprodukcji DC z Dwayne'em Johnsonem

Next Article
Joker 2 potwierdzony

"Joker 2" jednak powstanie! Todd Phillips ujawnił pełny tytuł sequela

Related Posts
Total
0
Share