Piątkowa premiera w kinach: folk horror “Men” w reżyserii Alexa Garlanda

Men Premiera
Men Premiera filmu w polskich kinach / Foto: A24, DNA Films

Już dziś na ekranach polskich kin debiutuje długo wyczekiwany nowy film od Alexa Garlanda (twórcy “Ex Machiny” i “Anihilacji”). Folk horror “Men”, o którym mowa, zaskarbił sobie bardzo dobre recenzje krytyków i wymieniany jest jako pretendent do tytułu najlepszego filmu grozy roku. Rolę główną tworzy w nim rozchwytywana ostatnio Jessie Buckley.

Men Premiera filmu grozy Alexa Garlanda z Jessie Buckley w roli przodującej

“Men” to film wielogatunkowy. Łączy w sobie elementy folk horroru, dramatu, a nawet fantastyki naukowej i opowiada o samotnej kobiecie, która wyrusza na wypoczynek na angielską wieś tuż po śmierci swojego męża. Rolę główną odegrała w “Men” Jessie Buckley, niedawno nominowana do Oscara za kreację w “Córce”, a na ekranie towarzyszyli jej Rory Kinnear (“007 Quantum of Solace”) oraz Paapa Essiedu (“Mogę cię zniszczyć”).

Film utrzymuje wynik 73 proc. pozytywnych recenzji w serwisie Rotten Tomatoes – wynik oparto na sumie ponad dwustu opinii profesjonalnych krytyków. Widowisko chwalone było między innymi w omówieniach dla “London Evening Standard” (jako ponadczasowy thriller z wątkiem społecznym), “FilmWeek” (za kreację Buckley) czy “ABC News” (za podjęty wątek toksycznej męskości). Portal “The Upcoming” uznał, że w filmie Garland żongluje tak skomplikowanymi tematami jak trauma, seksizm, podział płciowy i poczucie winy po utracie bliskiej osoby. Wypatrujcie także naszej recenzji na stronie “Prime Movies”.

Czytaj też: “Złoto” – recenzja survivalowego dramatu. Zac Efron kontra dzika natura

Zwiastun nowego horroru Alexa Garlanda:

Previous Article
Kryptonim Polska Fragment filmu

Pierwszy fragment z komedii "Kryptonim Polska". Szyc świętuje urodziny Hitlera

Next Article
Krzyk 6 Dermot Mulroney

Dermot Mulroney nowym Deweyem? Aktor zagra policjanta w "Krzyku 6"

Related Posts
Total
0
Share