Pierwszy fragment z komedii “Kryptonim Polska”. Szyc świętuje urodziny Hitlera

Kryptonim Polska Fragment filmu
Kryptonim Polska Fragment filmu / Foto: Kino Świat, Orphan Studio, Canal+

O polskiej komedii “Kryptonim Polska” informowaliśmy już wiele miesięcy temu, ale do teraz nie doczekała się ona premiery. Niepoprawny politycznie film – który całą internetową infamię zbudował na swej niepoprawności – wejdzie na ekrany dopiero pod koniec lata. W międzyczasie polski dystrybutor, Kino Świat, udostępnił na YouTubie pierwszy fragment filmu. Będzie się działo!

Kryptonim Polska Fragment filmu przed premierą – Borys Szyc na nielegalnym przyjęciu z okazji urodzin…

Projekt “Kryptonim Polska” zapowiadany jest jako komedia z wątkiem wojny polsko-polskiej. Reżyserowany przez Piotra Kumika obraz ma przypominać współczesnego “Romea i Julię”: to opowieść o miłości chłopaka i dziewczyny z dwóch skrajnie odmiennych światów. On jest bowiem prawicowym narodowcem, a ona – wojującą feministką. Opis fabuły dystrybutora:

— Gdyby nie kontuzja, Staszek (Maciej Musiałowski) byłby dziś gwiazdą Ekstraklasy. Gdyby nie złamane serce, Pola (Magdalena Maścianica) nadal mieszkałaby w Warszawie. Gdyby nie przypadek, prawdopodobnie nigdy by się nie spotkali. I nie doszłoby do wydarzeń, o których będzie mówił cały kraj. Ale co się stało, to się nie odstanie i tak oto zaczyna się prawdziwa jazda bez trzymanki. Bo on to miejscowy zadymiarz i narodowiec z grupy Romana (Borys Szyc). Ona zaś – aktywistka i uosobienie wszystkiego z czym Staszek i jego radykalni kumple poprzysięgli walczyć. Czy ich miłość ma jakikolwiek szanse i sens? Trudno powiedzieć, jeszcze trudniej przewiedzieć, lecz to co zaczęła strzała amora, skończy się prawdziwą lawiną komicznych zajść, w których udział wezmą media, politycy, zagraniczni goście, jeden dziarski ksiądz i masa osób z totalnie różnych parafii.​

Scena, którą udostępniono w sieci przed premierą, to przede wszystkim one man show Borysa Szyca. Aktor gra w filmie lidera narodowców, a rzecz dzieje się na nielegalnym zgromadzeniu, podczas którego celebrowane są… urodziny Adolfa Hitlera. Musicie to zobaczyć na własne oczy.

Kogo jeszcze zobaczymy w “Kryptonimie Polska” poza Szycem, Musiałowskim i Maścianicą. W komedii pojawią się Cezary Pazura, Antoni Królikowski, Piotr Cyrwus, Karol Bernacki, Mateusz Król i Karol Kadłubiec. Za realizację filmu odpowiada Orphan Studio.

Premiera w kinach obędzie się 2 września 2022.

Previous Article
Our Son Luke Evans

Luke Evans filmowym mężem Billy'ego Portera w dramacie "Our Son"

Next Article
Men Premiera

Piątkowa premiera w kinach: folk horror "Men" w reżyserii Alexa Garlanda

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share