Jessie Buckley i Riz Ahmed w filmie o teście na miłość i “instytutach kochania”

Fingernails Jessie Buckley
Fingernails Jessie Buckley i Riz Ahmed w obsadzie filmu / Foto: Wikimedia Comm.

Jessie Buckley (“Czarnobyl”) i Riz Ahmed (“Wolny strzelec”) wystąpią w nowym filmie reżyserowanym przez Christosa Nikou – “Fingernails”. Grecki filmowiec ma na koncie m.in. komediodramat “Niepamięć”, który walczył o jedną z nagród Międzynarodowego Festiwalu Weneckiego. Buckley była nominowana do Oscara za kreację w niedawnej “Córce”, a Ahmed zdobył tę nagrodę za film “The Long Goodbye”.

Fingernails Jessie Buckley i Riz Ahmed w obsadzie intrygującego dramatu

“Fingernails” zapowiadany jest jako surrealistyczny dramat i historia miłosna osadzona w świecie fantastyki naukowej. W świecie przedstawionym w filmie istnieje możliwość uczestnictwa w teście, który bada, czy dana para naprawdę jest w sobie zakochana. Otwierane są “instytuty miłości”, gdzie pechowe pary mogą uleczyć swój związek. Jessie Buckley zagra postać Anny, która sceptycznie podchodzi do wyników testu. Dowiedziała się, że tworzy idealną parę ze swoim wieloletnim partnerem, ale nie jest pewna, czy to prawda. Podejmuje pracę w “instytucie”, gdzie zostaje asystentką Trevora (Riz Ahmed). To mężczyzna oddany swojej ścieżce zawodowej, ale też pełen zagadek.

To nie przypadek, że reżyserem filmu jest Christos Nikou. Pochodzi on bowiem z Grecji, a opis fabuły brzmi jak przepis idealny na film z gatunku greckiej “Nowej Fali”. W poczet tego nurtu można wpisać “Kieł” Jorgosa Lantimosa czy dramat “Attenberg”, którego twórczynią jest Athina Rachel Tsangari. Co ciekawe Nikou pracował przy “Kle” jako asystent reżysera.

Będzie to produkcja anglojęzyczna, wyprodukowana poza Grecją. Film będzie promowany na nadchodzących targach w Cannes.

Jessie Buckley wystąpiła ostatnio w dreszczowcu “Men” od Alexa Garlanda (twórcy “Ex Machiny”). Obraz, który zbiera świetne recenzje krytyków, trafi na ekrany polskich kin już 3 czerwca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
Shining Vale Sezon 2

Serial "Shining Vale" z udziałem Courteney Cox powróci z 2. sezonem

Next Article
Magpie Daisy Ridley

Znana z "Gwiezdnych wojen" Daisy Ridley w obsadzie hitchcockowskiego thrillera

Related Posts
Total
26
Share