“Zakonnica 2” – zarys fabuły, nazwiska twórców. Wiemy, kiedy ruszają zdjęcia do filmu

Zakonnica 2 Fabuła
Zakonnica 2 Fabuła, nazwiska twórców / Foto: Warner Bros., New Line Cinema

W ubiegłym tygodniu podczas konwentu CinemaCon w Las Vegas studio Warner Bros. zapowiedziało powstanie dwóch sequeli: “Batmana 2” i “Zakonnicy 2”. O drugim z tych projektów wiemy coraz więcej. Znany jest zarys fabuły, nazwisko reżysera i producentów, okres prac na planie zdjęciowym.

Zakonnica 2 Fabuła, nazwiska twórców

Na oficjalnej stronie agencji Cast It Talent pojawiły się informacje produkcyjne dotyczące “Zakonnicy 2”. Agencja poszukuje wykonawców do konkretnych ról aktorskich – między innymi do ról dziecięcych. Ze strony internetowej Cast It Talent dowiadujemy się, że film kręcony będzie we Francji w okresie od września do grudnia 2022 roku, a jako producenci podawani są James Wan i Peter Safran (“Aquaman”). Za realizację sequela odpowiedzialne będą wytwórnie New Line Cinema, Atomic Monsters i The Safran Company.

Ujawniono też zarys fabuły. “Zakonnica 2” będzie toczyć się we Francji w 1956 roku. Cała intryga wystartuje w momencie, gdy zamordowany zostaje ksiądz. Brutalna zbrodnia powoduje, że po okolicy szerzy się wcielone zło. Bohaterką filmu ma być siostra Irene, która ponownie staje do walki z okrutną, demoniczną siłą, znaną jako Valak. W pierwszej “Zakonnicy” – która działa się w rumuńskiej wiosce – Irene grana była przez Taissę Farmigę. Nie wiadomo, czy aktorka powróci w swojej roli sprzed czterech lat.

Ujawniono też informacje o dwóch postaciach dziecięcych, które pojawią się w “Zakonnicy 2”. Trwają castingi do roli Sophie – będzie to postać pierwszoplanowa. Sophie to nieśmiała 10-latka, która uczy się w szkole im. Świętej Marii. Jej siostra, Marcella, jest tu nauczycielką. Sophie jest prześladowana przez grupę okrutnych dziewczynek i nie potrafi poradzić sobie z ich atakami, aż do momentu, w którym zaczynają nawiedzać ją demony.

Drugoplanową postacią w filmie będzie Antoinette – pewna siebie 14-latka, która też uczy się w szkole im. Świętej Marii. Jest liderką grupy szkolnych prześladowców i uwielbia publicznie drwić z Sophie.

Reżyserem “Zakonnicy 2” będzie Michael Chaves – filmowiec latynoskiego pochodzenia, który nakręcił w przeszłości dwa inne horrory z tak zwanego Uniwersum “Obecności” (The Conjuring Universe): “Topielisko. Klątwę La Llorony” oraz “Obecność 3: Na rozkaz diabła”. Scenariusz prawdopodobnie przygotuje Akela Cooper (“Wcielenie”).

Pierwsza “Zakonnica” ukazała się w 2018 roku i zarobiła ponad 365 mln dolarów w kinach – sequel był więc nieunikniony. Horror był spin-offem serii “Obecność”; wystąpili w nim Taissa Farmiga, Demián Bichir i Bonnie Aarons (jako tytułowa antybohaterka). Aarons powróci w roli upiornej Zakonnicy w sequelu.

Previous Article
The Killer John Woo

John Woo nakręci hollywoodzki remake swojego dawnego, hongkońskiego filmu akcji

Next Article
Crimes of the Future Data premiery

"Crimes of the Future" - znamy datę premiery nowego filmu Cronenberga

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share