“Zagłada domu Usherów”: kto zastąpi Franka Langellę w roli Rodericka Ushera?

Zagłada domu Usherów Bruce Greenwood
Zagłada domu Usherów Bruce Greenwood w obsadzie serialu / Foto: Wikimedia Comm.

W ubiegłym miesiącu informowaliśmy, że Frank Langella opuścił obsadę serialu Netfliksa “Zagłada domu Usherów”. Będzie to adaptacja cenionej noweli Edgara Allana Poego sprzed ponad stu osiemdziesięciu lat. Kto zagra Rodericka Ushera, zastępując 84-letniego aktora?

Zagłada domu Usherów Bruce Greenwood zastąpi Franka Langellę na planie zdjęciowym

Portale filmowe donoszą, że w serialu platformy Netflix wystąpi Bruce Greenwood. 65-latek kanadyjskiego pochodzenia pojawia się jako doktor Randolph Bell w serialu FOX “Rezydenci”, a grał też w “American Crime Story: Sprawie O.J. Simpsona”, “Miłości bez końca”, “Pieśni słonia”, “Star Treku” (2009). Z Mikiem Flanaganem – który wyreżyseruje “Zagładę domu Usherów” – Greenwood współpracował już przy filmach “Doktor Sen” i “Gra Geralda”.

Frank Langella otrzymał angaż do roli w serialu, ale trzeba było zastąpić go innym odtwórcą. Aktor dopuścił się “niedopuszczalnego postępowania”, pracując z innymi członkami ekipy realizacyjnej. W efekcie został pozbawiony roli i usunięty z obsady. Ponoć Langella napastował seksualnie pracownicę planu oraz kierował niedwuznaczne komentarze w stronę jednej z aktorek (takie informacje przekazuje portal “TMZ”).

Bruce Greenwood zagra Rodericka Ushera. To najbardziej prominentna postać literackiego pierwowzoru Edgara Allana Poego. Jest to jeden z ostatnich żyjących członków tytułowego rodu, pełniący rolę narratora i rozprawiający o postępującej chorobie – z tym wiąże się ważny motyw książki.

W serialu Netfliksa grają też Mary McDonnell, Carl Lumbly, Mark Hamill, Carla Gugino, Henry Thomas, Willa Fitzgerald, Kate Siegel, Michael Trucco, Zach Gilford i Annabeth Gish.

Previous Article
Sylvester Stallone

Stallone na zdjęciu z nowego serialu; reakcje na zwiastun "Niezniszczalnych 4"

Next Article
The Killer John Woo

John Woo nakręci hollywoodzki remake swojego dawnego, hongkońskiego filmu akcji

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share