Frank Langella opuszcza obsadę netfliksowej “Zagłady domu Usherów”

Zagłada domu Usherów Frank Langella
Zagłada domu Usherów Frank Langella usunięty z obsady serialu / Foto Prime: Dog Run, Park Pict., TBB, White Hat, Samuel Goldwyn Films

Mike Flanagan w pocie czoła pracuje nad kolejnym serialem grozy Netfliksa – mowa o projekcie “The Fall of the House of Usher”. Do niedawna był z nim wiązany Frank Langella, który miał zagrać Rodericka Ushera. Aktor został jednak usunięty z planu.

Zagłada domu Usherów Frank Langella opuszcza obsadę serialu Netfliksa

Z występem Franka Langelli w serialu wiążą się spore kontrowersje. Właśnie zakończono śledztwo w sprawie jego zachowania na planie zdjęciowym. Okazuje się, że 84-letni, nominowany do Oscara aktor dopuścił się “niedopuszczalnego postępowania”, pracując z innymi członkami ekipy realizacyjnej. W efekcie Langella został pozbawiony roli i usunięty z obsady.

Portal “TMZ” zamieścił artykuł, z którego wynika, że Langella napastował seksualnie pracownicę planu oraz kierował niedwuznaczne komentarze w stronę jednej z aktorek. Jak dotąd nie udało się nawiązać kontaktu z rzecznikiem prasowym gwiazdora. Netflix poszukuje kandydata do roli Ushera, który jest centralnym bohaterem serialu.

Serial w reżyserii Mike’a Flanagana będzie ekranizacją klasycznej noweli Edgara Allana Poego “Zagłada domu Usherów”. Roderick Usher to najbardziej prominentna postać literackiego pierwowzoru. Jest to jeden z ostatnich żyjących członków tytułowego rodu, pełniący rolę narratora i rozprawiający o postępującej chorobie – to ważny motyw książki.

Rolę siostry-bliźniaczki Rodericka, Madeline Usher, otrzymała Mary McDonnell, a Carl Lumbly zagra postać detektywa C. Auguste’a Dupina. W obsadzie znajdują się także Carla Gugino, Henry Thomas, Willa Fitzgerald, Kate Siegel, Michael Trucco, Zach Gilford i Annabeth Gish. Mark Hamill (“Gwiezdne wojny”) otrzymał angaż do roli, w której ma poczuć się “jak w domu” – twórcy nie zdradzają jednak szczegółów fabularnych.

Serial “The Fall of the House of Usher” będzie liczył osiem odcinków. Prace produkcyjne trwają w najlepsze; nakręcono już około połowę materiału. Te sceny, w których zdążył wystąpić Langella, trzeba będzie zrealizować ponownie, przy udziale nowego aktora.

Nowela Poego poruszała takie tematy, jak szaleństwo, izolacja oraz poczucie tożsamości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
Magic Mike's Last Dance Salma Hayek

Salma Hayek zamiast Thandiwe Newton w filmie o ostatnim tańcu Magic Mike'a

Next Article
Crimes of the Future

Nowy film Cronenberga "Crimes of the Future" jest "czystym chaosem" i wywoła atak paniki wśród widzów

Related Posts
Total
9
Share