Nie żyje Declan O’Brien – współtwórca serii “Droga bez powrotu”

Declan O'Brien nie żyje
Declan O’Brien nie żyje / Foto: Fanpop.com

Nie żyje Declan O’Brien – amerykański reżyser, scenarzysta i producent filmowy. Był znany zwłaszcza z pracy przy horrorach, nakręcił trzy odsłony kultowej serii “Droga bez powrotu”.

Declan O’Brien nie żyje. Zmarł twórca sequeli Drogi bez powrotu

Declan O’Brien nie żyje – reżyser zmarł młodo, w wieku 56 lat. Serwis “Deadline Hollywood” donosi, że filmowiec odszedł 16 lutego 2022 roku. Nieznane są na razie przyczyny śmierci i nie wiadomo, dlaczego dopiero teraz przekazano te smutne wieści.

O’Brien urodził się w 1965 roku. Miał troje dzieci: Aleca, Aidana i Caitlin; był żonaty z Kareen. Z branżą filmową był związany od końca lat dziewięćdziesiątych. W 2008 roku debiutował jako reżyser – powstał jego pierwszy film pełnometrażowy, “Kamienny potwór”, z Chadem Michaelem Collinsem. Rok później przyszedł przełom w karierze O’Briena. Ukazał się splatter “Droga bez powrotu 3: Zostawieni na śmierć” – trzecia odsłona popularnej, horrorowej serii. Studia Summit Entertainment i Constantin Film – zadowolone ze współpracy z O’Brienem – zatrudniły go, by nakręcił dwie kolejne części (“Krwawe początki”, 2011; “Krwawe granice”, 2012).

W 2010 r. reżyser pracował przy filmie telewizji SYFY “Sharktopus”, którego producentem był legendarny Roger Corman. O’Brien pracował też przy innych niskobudżetowych sequelach: był reżyserem “Prześladowcy 3” (2014), a także scenarzystą dwóch odsłon serii “W cywilu” (z 2013 i ’15 roku). To kontynuacje filmu akcji z Johnem Ceną.

O’Brien był prezesem firmy Fairport Filmworks, specjalizującej się w produkcji niezależnych filmów.

Ostateczne pożegnanie zmarłego odbędzie się 13 maja.

Previous Article
Wyrwa Film

Kot, Damięcki i Eleryk w thrillerze CANAL+ ORIGINAL - trwają prace nad filmem

Next Article
Thor biseksualny

Thor okaże się biseksualny? Romantyczna scena z udziałem Chrisa Hemswortha i Chrisa Pratta

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share