Ethan Coen odcina się od brata i szykuje własny film: komedię drogi z wątkiem lesbijskim

Drive-Away Dykes
Drive-Away Dykes – solowy debiut Ethana Coena / Foto Prime: Rolling Stone

Bracia Coenowie mają w swoim dorobku tak świetnie ocenione tytuły, jak “Fargo” czy “To nie jest kraj dla starych ludzi”. Niedawno ich drogi się jednak rozeszły – w efekcie Joel Coen przygotował “Tragedię Makbeta” z Denzelem Washingtonem. Teraz drugi z reżyserów, Ethan, zapowiedział, że również szykuje swój solowy film.

Drive-Away Dykes – pierwszy solowy film od Ethana Coena

Amerykańskie portale filmowe donoszą, że solowy debiut reżyserski Ethana Coena będzie nosił tytuł “Drive-Away Dykes” (w slangu angielskim dyke oznacza lesbijkę). Scenariusz przygotował Coen wspólnie ze swoją żoną, Tricią Cooke, a pierwszy klaps przed kamerą padnie prawdopodobnie latem tego roku. Projekt zapowiadany jest jako lesbijska komedia z wątkiem podróży samochodowej.

Za realizację “Drive-Away Dykes” będą odpowiedzialne wytwórnie Focus Features oraz Working Title. Producentami będą Coen, Robert Graf, Eric Fellner i Tim Bevan. Ponoć zarys fabuły przygotowano już na początku lat dwutysięcznych. Bohaterką ma zostać młoda imprezowiczka, która wyrusza w podróż z Filadelfii do Miami wspólnie ze swoją koleżanką-nudziarą. Dziewczyny przeżywają różne przygody, odwiedzając przydrożne bary. Na swojej drodze spotykają między innymi zgorzkniałą eks-partnerkę głównej bohaterki, demonicznego senatora oraz… pewną walizkę o tajemniczej zawartości.

Projekt “Drive-Away Dykes” pomyślany został jako hołd dla Russa Meyera – amerykańskiego reżysera, twórcy kina sexploitation i takich pozycji, jak “Szybciej koteczku! Zabij! Zabij!”, “Lisica” czy “Poza doliną lalek”. Meyer słynął z zamiłowania do kampowej estetyki. W przeszłości z filmem wiązano Chloë Sevigny, Christinę Applegate, Holly Hunter i Selmę Blair. Obecnie nie wiadomo, kto w filmie zagra na pewno.

W przeszłości kompozytor muzyki filmowej Carter Burwell powiedział w mediach, że Ethan Coen “nie jest już zainteresowany pracą reżysera”. Wygląda, że twierdzenie niewiele miało wspólnego z rzeczywistością, bo 64-latek właśnie przymierza się do pracy na planie zdjęciowym.

Previous Article
Titanic 666 Zwiastun

ZWIASTUN: "Titanic 666", czyli nowy "potworek" od studia The Asylum

Next Article
The Best Man Dolph Lundgren

Dolph Lundgren i Luke Wilson w filmie akcji o ceremonii weselnej z piekła rodem

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share