Film o Marilyn Monroe z Aną de Armas otrzymał kategorię wiekową “NC-17” od MPA

Film Blonde
Film Blonde został oceniony przez organizację MPA / Foto Prime: Wikimedia Commons

Jeszcze przed końcem tego roku na Netfliksie ukaże się dramat biograficzny o życiu Marilyn Monroe – “Blonde”. Film wyreżyserował Andrew Dominik, a rolę tragicznej ikony kina zagrała aktorka kubańsko-hiszpańskiego pochodzenia, Ana de Armas.

Film Blonde z najcięższą kategorią wiekową od organizacji MPA

Film został już obejrzany przez członków organizacji Motion Picture Association (MPA), którzy przyznali mu kategorię wiekową “NC-17” – najcięższą możliwą. Na razie nie znamy uzasadnienia dla takiego wyboru. Dystrybutorów kinowych taka decyzja cenzorów zapewne by załamała, bo znacząco ograniczyłaby dostęp do filmu wśród młodszych widzów. Jednak “Blonde” ukaże się tylko w wybranych kinach, a platformą dla podstawowej dystrybucji będzie gigant streamingowy, Netflix.

Reżyser Andrew Dominik (który nakręcił m.in. “Zabójstwo Jesse’ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda”) wyjawił, że film być może wyrobi się z premierą na pokaz podczas Festiwalu w Cannes, choć nadal trwają prace postprodukcyjne. Ponoć dyrektor canneńskiego święta kina, Thierry Frémaux, widział już dramat “Blonde” i jest nim zachwycony.

W przeszłości Marilyn Monroe grała m.in. Michelle Williams. Zanim w 2019 roku rolę w “Blonde” dostała Ana de Armas, o angaż do filmu Dominika walczyły Jessica Chastain i Naomi Watts. Film ma opowiedzieć o Monroe jako o aktorce, która zmaga się z pewnego rodzaju życiowym fatum.

Przykładami filmów, które w przeszłości otrzymały kategorię wiekową “NC-17” od MPA(A), są “Showgirls”, “Zły porucznik”, “Dzieciaki”, “Crash: Niebezpieczne pożądanie”, “Złe wychowanie” i “Życie Adeli”.

Previous Article
Alec Baldwin

Alec Baldwin nie rezygnuje z kariery aktora. Wystąpi w dwóch filmach o tematyce... bożonarodzeniowej

Next Article
Wiking Roberta Eggersa

"Wiking", nowy film Roberta Eggersa, z "R-ką" od organizacji MPA

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share