Nowość w ofercie HBO Max: nominowany do Oscara, polski film “Sukienka”

Sukienka na HBO Max
Sukienka na HBO Max / Foto Prime Movies: Dobro, Głośno, Miło Postproduction, WSF, PISF

Jeszcze w tym miesiącu – najprawdopodobniej przed oscarową galą – w ofercie HBO Max pojawi się “Sukienka”, polski film nominowany do Oscara. Platforma streamingowa wystartowała w Polsce 8 marca. Ceremonię wręczenia Nagród Akademii Filmowej zaplanowano na 27 marca.

Sukienka na HBO Max – premiera jeszcze w tym miesiącu

“Sukienka” walczy o nagrodę w kategorii najlepszy krótkometrażowy film aktorski. Polski dramat w reżyserii Tadeusza Łysiaka konkuruje o Oscara z produkcjami z Danii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i USA. O Nagrodę Akademii Filmowej ubiega się m.in. 13-minutowy dramat “Długie pożegnanie”, z Rizem Ahmedem w roli głównej.

“Sukienka” została wyprodukowana przez Macieja Ślesickiego – tego od “13 posterunku” czy filmów akcji z Bogusławem Lindą. Nominacja do Oscara okazała się wielkim zaskoczeniem dla wielu osób. “Sukienka”, która miała premierę na Festiwalu w Cannes, porusza takie kwestie jak niepełnosprawność, samotność czy napastowanie seksualne.

Bohaterką filmu jest niskorosła Julia – dziewczyna z małej mieściny, pracująca w motelu dla kierowców. Młoda kobieta spotyka się z ostracyzmem w swoim mieście, a prowincjonalna społeczność nie akceptuje jej wyglądu. Z jego powodu Julia nigdy nie była w związku z mężczyzną. Pewnego dnia jej uwagę zwraca pewien przystojny klient. Sam też spogląda jej głęboko w oczy. Julia popada w obsesję na jego punkcie.

Reżyser Tadeusz Łysiak podkreśla, że chciał nakręcić film o uniwersalnej potrzebie miłości. Jego zdaniem wszyscy ludzie “ulepieni są z tej samej gliny” i każdy zasługuje na odrobinę ciepła, podarowanego od drugiego człowieka. W filmie zagrali Anna Dzieduszycka, Dorota Pomykała i Szymon Piotr Warszawski.

Dokładna data premiery “Sukienki” w serwisie HBO Max jest na razie nieznana.

Previous Article
Box Office Batman

"Batman" nadal włada amerykańskimi kinami. Top 10 notowania box office w USA

Next Article
Squid Game Jung Ho-yeon

Jung Ho-yeon może jeszcze powrócić w "Squid Game" - garść informacji na temat sezonu 2.

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share