Gwiazdor serialu “Buffy”, Nicholas Brendon, nazywa Davida Boreanaza “nudziarzem” i dodaje: “Nie zasłużył na spin-off”

Nicholas Brendon
Nicholas Brendon krytykuje Davida Boreanaza / Foto Prime: Wikimedia Commons, Flickr (Super Festivals, Florida Supercon)

Nicholas Brendon pozostaje najbardziej znany z roli Xandera Harrisa w serialu Jossa Whedona “Buffy: Postrach wampirów”. Aktor grał tę rolę przez sześć lat i pojawił się w 144 odcinkach tej kultowej produkcji. Od kilku lat Brendon kojarzony jest głównie z licznymi kontrowersjami – internet znów “żyje” jego kolejnym wybrykiem.

Nicholas Brendon ostro o Angelu/Boreanazie: “Nie zasłużył na swój spin-off”

Nicholas Brendon wypowiedział się w bardzo ostrym tonie na temat aktora Davida Boreanaza, z którym przed laty grał w “Buffy”. Boreanaz wcielał się w postać Angela – romantycznego wampira, w którym zakochuje się tytułowa bohaterka (Sarah Michelle Gellar). Według Brendana, Angel to “skończony nudziarz”.

Evan Ross Katz szykuje nową książkę poświęconą legendarnemu serialowi (tytuł to “Into Every Generation a Slayer Is Born: How Buffy Staked Our Hearts”) i przeprowadził wywiad z odtwórcą roli Xandera. Rozmowa nie była nieudana. Katz zapytał między innymi o Charismę Carpenter, która grała w serialu archetyp szkolnej “wrednej dziewczyny” – Cordelię.

Czytaj też: TOP 10 – najlepsze seriale o wampirach

Brendon bardzo chwalił umiejętności aktorskie koleżanki po fachu i wyznał, że tęsknił za nią, kiedy opuściła plan zdjęciowy. Carpenter dostała bowiem rolę w spin-offie “Buffy” – “Aniele ciemności”. Powtórzyła w nim rolę Cordelii, a Boreanaz grał postać tytułową – Angela. Brendon bardzo krytycznie odniósł się do tego serialu, jego bohatera, jak i samego Boreanaza:

— To dziwne, że akurat Angel otrzymał swój spin-off. Jakim cudem taka gratka trafiła się najnudniejszej postaci w historii telewizji? Gdyby ktoś chciał spróbować rozłożyć Angelusa na czynniki pierwsze, okazałoby się, że nie ma się w co zagłębiać. To ponury, wiecznie zamyślony typ. Moim zdaniem Angel był postacią stokroć gorszą niż te po**by ze “Zmierzchu”. Już nawet nie wiem, o kim mówię: o Angelu, czy Davidzie (Boreanazie – przyp.).

W przeszłości pojawiały się plotki, że Nicholas Brendon i David Boreanaz nie dogadywali się na planie zdjęciowym serialu “Buffy: Postrach wampirów”, a nawet, że dochodziło między nimi do “spięć”.

Po zakończeniu emisji serialu w sieci zaczęto pisać, że Brendon jest uzależniony od alkoholu i narkotyków. Aktor przyznał też, że zmaga się z depresją. Był wielokrotnie aresztowany (często publicznie), m.in. za awantury i pijaństwo.

Previous Article
Mayfair Witches Alexandra Daddario

Alexandra Daddario zagra potężną czarownicę w serialowej adaptacji książki Anne Rice

Next Article
The Parenting Lisa Kudrow

Lisa Kudrow z "Przyjaciół" i Brian Cox z "Sukcesji" w gejowskiej komedii o złośliwym duchu

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share