Powstaje filmowy musical o “Wrednych dziewczynach”. Tina Fey i Lorne Michaels na pokładzie

Wredne dziewczyny musical
Wredne dziewczyny musical / Foto Prime Movies: Paramount Pictures, Lorne Michaels Prod.

“Wredne dziewczyny” powrócą na duże ekrany. Studio Paramount przygotowuje nową wersję kultowego filmu, tym razem w konwencji musicalu. Producentami rozśpiewanego widowiska będą Tina Fey i Lorne Michaels, znani ze swojej pracy przy programie “Saturday Night Live”. Wybrano już nawet duet reżyserski.

Film nakręcą Arturo Perez Jr. i Samantha Jayne. Prywatnie są oni małżeństwem, a zawodowo pracowali między innymi przy miniserialu “Quarter Life Poetry: Poems for the Young, Broke & Hangry”.

Wredne dziewczyny Nowa wersja: Mean Girls the Musical

Musicalowe “Wredne dziewczyny” powstają dla przedsiębiorstwa Paramount Players, które założył Jim Gianopulos. W przeszłości odłam Paramountu wypuścił między innymi komedię z Johnem Ceną “Igrając z ogniem”, a już pod koniec października będzie dystrybutorem horroru “Paranormal Activity: Next of Kin”.

Scenariusz filmu napisała Tina Fey, która była też autorką oryginalnych “Wrednych dziewczyn” z 2004 roku. Muzykę do filmowych piosenek skomponował Jeff Richmond, a teksty utworów stworzyła Nell Benjamin. Była ona też tekściarką broadwayowskiej adaptacji “Wrednych dziewczyn”, która miała swoją premierę w 2017 roku. Za swoją pracę była nominowana do nagrody Tony.

Producentami będą Lorne Michaels, Tina Fey, Stuart Thompson i Sonia Friedman. W realizację projektu “Mean Girls the Musical” zaangażowano też Erin David, Caroline Maroney i Micę Franka. Na razie nie wyłoniono jeszcze członków obsady i nie ujawniono szczegółów fabularnych, choć można się spodziewać, że w filmie zostanie powtórzona historia z oryginału i będzie miał on formę reboota.

Bohaterką “Wrednych dziewczyn” z 2004 roku była Cady Heron (Lindsay Lohan), która wspólnie z rodzicami przeprowadza się do Ameryki z małego afrykańskiego kraju. Zaczyna naukę w liceum, które okazuje się prawdziwie dzikim środowiskiem. Cady zaprzyjaźnia się z grupą najpopularniejszych dziewcząt w szkole. Znajomość zostanie wystawiona na próbę, gdy nowej uczennicy spodoba się Aaron (Jonathan Bennett) – były chłopak władającej szkolnym ulem “królowej pszczół”, Reginy George (Rachel McAdams).

Nowe “Wredne dziewczyny” mają hołdować oryginałowi, stanowiąc przy tym uwspółcześnioną opowieść. Nie wiadomo, czy któraś z głównych aktorek powróci w musicalu, choć Lindsay Lohan wielokrotnie zapewniała, że chciałaby raz jeszcze zagrać Cady Heron.

Previous Article
Prime Willie

Willie Garson nie żyje. Zmarł pamiętny Stanford z "Seksu w wielkim mieście"

Next Article
Candyman box-office

"Candyman" zawładnął listami przebojów streamingowych. Jakie są szanse na sequel?

Related Posts
Total
0
Share