Powstaje filmowy musical o “Wrednych dziewczynach”. Tina Fey i Lorne Michaels na pokładzie

Wredne dziewczyny musical
Wredne dziewczyny musical / Foto Prime Movies: Paramount Pictures, Lorne Michaels Prod.

“Wredne dziewczyny” powrócą na duże ekrany. Studio Paramount przygotowuje nową wersję kultowego filmu, tym razem w konwencji musicalu. Producentami rozśpiewanego widowiska będą Tina Fey i Lorne Michaels, znani ze swojej pracy przy programie “Saturday Night Live”. Wybrano już nawet duet reżyserski.

Film nakręcą Arturo Perez Jr. i Samantha Jayne. Prywatnie są oni małżeństwem, a zawodowo pracowali między innymi przy miniserialu “Quarter Life Poetry: Poems for the Young, Broke & Hangry”.

Wredne dziewczyny Nowa wersja: Mean Girls the Musical

Musicalowe “Wredne dziewczyny” powstają dla przedsiębiorstwa Paramount Players, które założył Jim Gianopulos. W przeszłości odłam Paramountu wypuścił między innymi komedię z Johnem Ceną “Igrając z ogniem”, a już pod koniec października będzie dystrybutorem horroru “Paranormal Activity: Next of Kin”.

Scenariusz filmu napisała Tina Fey, która była też autorką oryginalnych “Wrednych dziewczyn” z 2004 roku. Muzykę do filmowych piosenek skomponował Jeff Richmond, a teksty utworów stworzyła Nell Benjamin. Była ona też tekściarką broadwayowskiej adaptacji “Wrednych dziewczyn”, która miała swoją premierę w 2017 roku. Za swoją pracę była nominowana do nagrody Tony.

Producentami będą Lorne Michaels, Tina Fey, Stuart Thompson i Sonia Friedman. W realizację projektu “Mean Girls the Musical” zaangażowano też Erin David, Caroline Maroney i Micę Franka. Na razie nie wyłoniono jeszcze członków obsady i nie ujawniono szczegółów fabularnych, choć można się spodziewać, że w filmie zostanie powtórzona historia z oryginału i będzie miał on formę reboota.

Bohaterką “Wrednych dziewczyn” z 2004 roku była Cady Heron (Lindsay Lohan), która wspólnie z rodzicami przeprowadza się do Ameryki z małego afrykańskiego kraju. Zaczyna naukę w liceum, które okazuje się prawdziwie dzikim środowiskiem. Cady zaprzyjaźnia się z grupą najpopularniejszych dziewcząt w szkole. Znajomość zostanie wystawiona na próbę, gdy nowej uczennicy spodoba się Aaron (Jonathan Bennett) – były chłopak władającej szkolnym ulem “królowej pszczół”, Reginy George (Rachel McAdams).

Nowe “Wredne dziewczyny” mają hołdować oryginałowi, stanowiąc przy tym uwspółcześnioną opowieść. Nie wiadomo, czy któraś z głównych aktorek powróci w musicalu, choć Lindsay Lohan wielokrotnie zapewniała, że chciałaby raz jeszcze zagrać Cady Heron.

Previous Article

Willie Garson nie żyje. Zmarł pamiętny Stanford z "Seksu w wielkim mieście"

Next Article
Candyman box-office

"Candyman" zawładnął listami przebojów streamingowych. Jakie są szanse na sequel?

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share