Nowy film z Nicolasem Cage’em zachwycił krytyków. 100 proc. pozytywnych recenzji na Rotten Tomatoes

Nieznośny ciężar wielkiego talentu Opinie
Nieznośny ciężar wielkiego talentu Opinie już w sieci / Foto Prime: Lionsgate, Saturn Films, Monolith Films

22 kwietnia – tego samego dnia, co “Szalony świat Louisa Waina” – w Polsce ukaże się najbardziej zaskakujące widowisko tego roku. Mowa o filmie “Nieznośny ciężar wielkiego talentu” z udziałem słynnego aktora-ekscentryka, Nicolasa Cage’a. Dla zainteresowanych mamy dobre wieści: komedia zachwyciła krytyków.

Nieznośny ciężar wielkiego talentu Opinie na temat filmu: “wymyślny i oryginalny”, “przezabawny”

Reżyserowany przez Toma Gormicana film “Nieznośny ciężar wielkiego talentu” ma charakter quasi-autobiograficzny – opowiada o hollywoodzkim aktorze, który przyjmuje nietypowe zlecenie, by zarobić na utrzymanie. Charyzmatyczny gwiazdor, znany m.in. z “Twierdzy”, występuje w filmie jako… Nick Cage – fikcyjna wersja samego siebie. Jego bohater popadł w ruinę finansową, ale w samą porę ofertę składa mu Javi Gutierrez – jego ekstrawagancki, obrzydliwie bogaty adorator.

Mężczyzna dostaje zadanie: ma “żyć w zgodzie ze swoim legendarnym statusem” i odtwarzać ponownie swoje kultowe role (takie jak ta z “Dzikości serca”). Tylko tak ocali siebie samego i najbliższych; okaże się bowiem, że Javi jest skrajnie niebezpieczny.

Przedwczoraj “Nieznośny ciężar wielkiego talentu” miał swoją światową premierę na festiwalu South by Southwest w Austin, a już dziś w sieci wylądowały pierwsze recenzje. Są bardzo entuzjastyczne – w serwisie Rotten Tomatoes projekt z Cage’em utrzymuje obecnie wynik 100 proc. pozytywnych omówień.

Martin Tsai z serwisu “The Wrap” chwali film za “wymyślny i oryginalny pomysł na fabułę”, a Jude Dry z portalu “IndieWire” dodaje: “Każdy znajdzie w tym dziele coś dla siebie. To jedna z najzabawniejszych komedii roku”. Na łamach “Variety” również ukazała się ciepła recenzja, w której uznano: “Spędzamy wspaniale czas, nabijając się z Nicolasa Cage’a, ale też celebrując wszystko to, co sprawia, że jest on Cage’em”.

Portal “The Playlist” wydał filmowi ocenę B+ (w skali szkolnej od A do F), nazywając go “nostalgiczną, pełną przygód podróżą”. W serwisie “Hollywood Reporter” pochwalono też rolę Pedro Pascala (Javi), który “zdołał skraść scenę za sceną od kogoś, kogo ciężko przekrzyczeć”. Inne pozytywne recenzje napisali m.in. dziennikarze stron RogerEbert.com, “Deadline Hollywood” czy “Slashfilm”.

Dystrybucją w Polsce zajmie się Monolith Films. Ciekawostka: zdjęcia do “Nieznośnego ciężaru…” powstawały między innymi w malowniczej Chorwacji i na Węgrzech.

Previous Article
Dirty Frank Grillo

Frank Grillo przygotuje film o tytule "Dirty" wspólnie z twórcą oscarowego "Green Book"

Next Article
Bruce Willis ma demencję

Bruce Willis cierpi na demencję starczą? Tak twierdzi reżyser, który miał okazję z nim pracować

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share