“Niezniszczalni 4”: Dolph Lundgren o nowej odsłonie serii. “Budżet dwa razy tak wysoki, jak w «trójce»”

Niezniszczalni 4 Dolph Lundgren
Niezniszczalni 4 Dolph Lundgren opowiada o filmie / Foto Prime: Kadr z filmu “Niezniszczalni” (2010; Millennium Films, Nu Image, Nimar)

Jeszcze w tym roku powinien ukazać się film akcji “Niezniszczalni 4”, z Sylvestrem Stallone’em, Jasonem Stathamem i Megan Fox. Inny aktor związany z serią, Dolph Lundgren, opowiedział co nieco o nadchodzącym sequelu.

Niezniszczalni 4 Dolph Lundgren opowiada o filmie

Dolph Lundgren udzielił wywiadu serwisowi PopCulture.com, któremu zdradził, że “Niezniszczalni 4” będą różnić się od poprzednich odsłon serii:

— To “większy” film. Budżet jest prawdopodobnie dwukrotnie wyższy niż w przypadku “trójki” – tak myślę. To wyjątkowa seria, bo współcześnie większość franczyz z gatunku akcji ogniskuje się wokół superbohaterów. To filmy dla młodszych widzów: krew się nie leje, nikt nie jest mordowany, ludzie co najwyżej przenoszą się do innego uniwersum.

Jeżeli budżet faktycznie jest dwa razy wyższy niż w przypadku “Niezniszczalnych 3”, musi sięgać 180–200 mln dolarów, co nie wydaje się prawdopodobne. Lundgren wyjaśnił przy okazji, że cykl o “Niezniszczalnych” uderza w nostalgię i zawsze był kierowany do odrobinę starszej widowni:

— “Niezniszczalni” są oldschoolowi. Ofiary są wysadzane w powietrze, strzela się do nich; są tu prawdziwe walki, prawdziwe popisy kaskaderskie. (…) Seria bazuje na testosteronowych atrakcjach, które – mam taką nadzieję – ludzie nadal chcą widzieć na ekranie.

Niezniszczalni 4 Dolph Lundgren, Stallone i… 50 Cent w obsadzie

W filmie “Niezniszczalni 4” pojawi się między innymi aktor i raper 50 Cent. Lundgren – odtwórca roli snajpera Gunnera Jensena – ujawnił, że panowie zagrali wspólnie w wielu scenach. W obsadzie znajdują się także Sylvester Stallone, Andy Garcia, Jason Statham, Megan Fox, Tony Jaa, Randy Couture oraz strongman Eddie Hall.

W ostatnim wywiadzie Lundgren dodał, że uważa serię “The Expendables” za wyjątkową, bo w większości filmów akcji główny bohater jest jeden – ewentualnie pojawia się ich paru – a w “Niezniszczalnych” liczba ta sięga dziesięciu. “Na planie ścierają się różne osobowości, wszędzie, gdzie się obrócisz, zobaczysz kogoś sławnego”, wyjaśnia 64-latek.

Lundgren powiedział też, że film bazuje na praktycznych efektach specjalnych, które wypierają te komputerowe (CGI). Na razie nie wiadomo, kiedy ukażą się “Niezniszczalni 4” – powinno nastąpić to w tym roku. Zdjęcia do sequela kręcono w Grecji, Bułgarii i Wielkiej Brytanii.

Previous Article
Film biograficzny o Madonnie

Dwa czwartkowe newsy dotyczące Madonny: film biograficzny, Evan Rachel Wood jako Królowa Popu

Next Article
Skeletons in the Closet Udo Kier

Udo Kier u boku oscarowych wyjadaczy w horrorze "Skeletons in the Closet"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share