Polski zwiastun musicalu “Cyrano” z Peterem Dinklagem

Cyrano Zwiastun
Cyrano – polski zwiastun / Foto Prime: Forum Film Poland, Universal, Metro-Goldwyn-Mayer, Bron Creative, Working Title

W sieci pojawił się polski zwiastun musicalu “Cyrano” z udziałem Petera Dinklage’a. Obraz otrzymał właśnie nową datę premiery w naszym kraju – ukaże się na dużych ekranach dokładnie za miesiąc, 4 marca.

Cyrano Zwiastun musicalu. W roli głównej Peter Dinklage

Widowiskową produkcję przygotował Joe Wright – reżyser takich filmów, jak “Anna Karenina” czy “Duma i uprzedzenie”. Obraz spotkał się z pozytywnym odbiorem i walczy o nagrodę BAFTA w czterech kategoriach, w tym najważniejszej – za najlepszy film brytyjski. Laureaci zostaną ogłoszeni 13 marca.

Film bazuje na sztuce teatralnej “Cyrano de Bergerac”, którą w 1897 roku napisał Edmond Rostand. Znany z “Gry o tron” Peter Dinklage pojawia się w musicalu jako tytułowy Cyrano – pisarz i dramaturg, poeta, a przy tym francuski żołnierz. W filmie bohater próbuje walczyć o względy pięknej Roxanne (Haley Bennett), ale obawia się, że wygląd deklasuje go jako kandydata na partnera.

Dziewczyna interesuje się innym mężczyzną – Christianem (Kelvin Harrison Jr.). Ten, z racji, że nie potrafi elokwentnie mówić o swoich uczuciach, zatrudnia Cyrano, by pomógł mu pisać listy miłosne do Roxanne.

Rzecz dzieje się we Włoszech, a muzykę do filmu skomponował zespół rockowy The National. Musical “Cyrano” zostanie wprowadzony do polskich kin przez Forum Film Poland.

Cyrano Zwiastun polski – wideo

Previous Article
Król internetu Premiera

Premiera kinowa: komediodramat "Król internetu" z Andrew Garfieldem

Next Article
Aktorzy-kulturyści

Aktorzy-kulturyści. Sportowcy sylwetkowi, którzy zaczęli grać w filmach

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share