“Elvis”: zapowiedź wideo nowego filmu o życiu króla rock and rolla. Reżyseruje Baz Luhrmann

Elvis zapowiedź filmu
Elvis zapowiedź filmu biograficznego / Foto Prime: Wikimedia Commons

Reżyser Baz Luhrmann (“Wielki Gatsby”) podzielił się na Twitterze pierwszą zapowiedzią wideo swojej nadchodzącej produkcji. Mowa o dramacie biograficznym “Elvis”, który, zgodnie z tytułem, będzie poświęcony królowi rock and rolla. W roli tytułowej Austin Butler.

Elvis Zapowiedź filmu biograficznego o legendzie muzyki

Baz Luhrmann opatrzył swój wpis na Twitterze słowami: “Poniedziałek dla Elvisa. Wiedzcie, dobrzy ludzie, że 24 czerwca 2022 roku bierzemy sprawę w swoje ręce.” Tym samym ujawniono datę premiery widowiska w Stanach Zjednoczonych. “Elvis” to koprodukcja amerykańsko-australijska.

Rolę główną zagrał w filmie 30-letni Austin Butler, który pojawił się m.in. jako morderczy Tex Watson w komediodramacie “Pewnego razu… w Hollywood” Tarantino. Byłą żonę legendy muzyki – aktorkę Priscillę Presley – odegrała Olivia DeJonge. W filmie “Elvis” pojawiają się ponadto Tom Hanks, Kodi Smit-McPhee, Dacre Montgomery, Yola Quartey, Luke Bracey, Richard Roxburgh, Natasha Bassett i Kelvin Harrison Jr. Inne rzeczywiste postacie, jakie wpleciono do scenariusza, to B.B. King, Little Richard, Jimmie Rodgers czy Tom Parker.

O rolę tytułową ubiegali się m.in. Ansel Elgort, Miles Teller, Aaron Taylor-Johnson i Harry Styles. Początkowo obraz miał ukazać się w listopadzie 2021 roku, ale premiera została przeniesiona.

Nie będzie to pierwszy film muzyczny w reżyserii Luhrmanna. 59-latek pozostaje najbardziej znany ze swojego filmu “Moulin Rouge!” (2001), w którym wystąpili Ewan McGregor i Nicole Kidman.

Previous Article
W lesie dziś nie zaśnie nikt 2 PiS

Posłowie PiS ostro o horrorze serwisu Netflix. "Obraza dla polskich żołnierzy!"

Next Article
Desert Warrior Anthony Mackie

Anthony Mackie pustynnym wojownikiem w filmie "Desert Warrior"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share