Peter Dinklage o nadchodzącym reboocie “Toksycznego mściciela”: “To naprawdę szalony film!”

Toksyczny mściciel Peter Dinklage
Toksyczny mściciel Peter Dinklage obiecuje, że film jest “obłędny” i “przegięty” / Foto Prime: Wikimedia Commons

W tym roku swoją premierę zanotuje współczesny reboot kultowego splattera z lat osiemdziesiątych – mowa o projekcie “Toksyczny mściciel” (oryg. “The Toxic Avenger”). Rolę główną zagrał w filmie Peter Dinklage, a na planie zdjęciowym towarzyszył mu m.in. Kevin Bacon. Dinklage obiecuje, że obraz jest “szalony” i “przegięty” – w najlepszym znaczeniu.

Toksyczny mściciel Reboot kultowego filmu Tromy

Reboot “Toksycznego mściciela” był kręcony w Bułgarii – zdjęcia ukończono w sierpniu ubiegłego roku, teraz projekt czeka na premierę. Obraz wyreżyserował Macon Blair – producent thrillera “Sala strachu” i reżyser netfliksowego “I Don’t Feel at Home in This World Anymore”. W obsadzie znajdują się m.in. Kevin Bacon, Elijah Wood, Jacob Tremblay, Sarah Niles, Taylour Paige i Julie Davis.

Macon Blair napisał też scenariusz filmu. Bohaterem reboota będzie typowy amerykański everyman, który ciężko pracuje, by utrzymać rodzinę. Mężczyzna wpada do beczki z toksycznymi odpadami i przechodzi nietypową przemianę: z dnia na dzień zostaje zmutowanym potworem. Z outsidera staje się nietypowym bohaterem, musi ocalić syna i przyjaciół – jak i całą miejską społeczność – przed rosnącą korupcją i przestępczością.

Oryginalny “Toksyczny mściciel” to uczta dla fanów kina klasy “B”. Czarna komedia z elementami horroru i kina superbohaterskiego uchodzi za jedno z największych osiągnięć wytwórni Troma. Po cichu mówi się też, że przetarła szlaki filmom z serii “Deadpool”.

Toksyczny mściciel Peter Dinklage zapewnia, ze film będzie “obłędny”

W niedawnym wywiadzie dla magazynu “Empire” Peter Dinklage sprostował, że nowy “Toksyczny mściciel” nie jest wierną kalką oryginału. Ponadto aktor opiewał oryginalne produkcje studia Troma Entertainment sprzed lat:

— Film nie jest stricte remakiem. Oryginał był kręcony w atmosferze swobody i partyzantki (guerilla filmmaking – przyp.). Tego typu produkcje były kręcone, choćby nie wiem co… Powstawały z miłości do kina. Filmy Tromy nie zawsze były wielkimi dziełami, ale niektóre z nich sprawiają mnóstwo frajdy. Kiedy twoje filmy są zbyt “czyste” i sterylne, to może spowodować, że widownia będzie czuła dystans. Widzowie chcą poczuć brud pod paznokciami. Kino Tromy zdecydowanie pozwoliło oglądającym zanurzyć się w kuble z toksycznymi odpadami.

W tym samym wywiadzie Dinklage obiecuje, że nowy “The Toxic Avenger” to film “przegięty”, “przesadzony” i “obłędny”.

Previous Article
Oppenheimer Josh Hartnett

Josh Hartnett dołącza do obsady nowego filmu Christophera Nolana

Next Article
Uncharted Tom Holland

Scena z filmu "Uncharted": Tom Holland staje do nierównej walki na pokładzie samolotu

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share