“Spider-Man: Bez drogi do domu” – Marisa Tomei chciała, by May Parker była osobą biseksualną

Marisa Tomei
Marisa Tomei o orientacji seksualnej ciotki May Parker / Foto Prime: Sony Pictures Releasing, Marvel Studios, Columbia, Pascal Pictures

Marisa Tomei występuje jako ciotka May Parker w serii o przygodach Człowieka-Pająka. Zagrała ekranową krewną Toma Hollanda w filmach “Spider-Man: Homecoming”, “Daleko od domu” oraz goszczącym obecnie w kinach “Bez drogi do domu”. Niedawno aktorka wyznała, że uważa swoją postać za biseksualną.

Marisa Tomei o orientacji seksualnej ciotki May Parker

W niedawnym wywiadzie dla serwisu “Geeks of Color” Marisa Tomei odpowiadała na pytania dotyczące swojego najnowszego filmu – “Spider-Man: Bez drogi do domu”. Wyznała, że ma własny pomysł na historię swojej postaci oraz jej orientację seksualną. Tomei gra w filmie ciotkę May Parker, która wie o supermocach Petera Parkera i chce, by jako bohater w budzącym podziw kombinezonie pomagał on ludziom, którzy tej pomocy potrzebują.

Tomei uznała, że jej bohaterkę i granego przez Jona Favreau Happy’ego Hogana łączy jedynie przyjaźń:

— Nie wydaje mi się, że są parą. Są przyjaciółmi, dogadują się ze sobą, utrzymują stricte koleżeńską relację i dużo włożyli w swój związek z Peterem.

W tym samym wywiadzie aktorka przypisała swojej postaci skłonności biseksualne:

— Uważałam, że May powinna związać się z kobietą. Rozmawiałam o tym z twórcami serii.

Tomei zażartowała, że gdyby sama miała wybrać partnerkę dla May, byłaby to producenta filmów o Spider-Manie Amy Pascal. Niedawno w sieci zaczęły pojawiać się sugestie fanów serii, że May i tak jest już osobą LGBTQ, a w odsłonie “Bez drogi do domu” nosi koszulę, która przypomina flagę dumy biseksualistów.

Czytaj też: Powstanie “Tajemnica Brokeback Mountain 2”?

Marisa Tomei wierzy, że May Parker jest biseksualna

57-letnia Marisa Tomei jest laureatką Oscara za  drugoplanową rolę w komedii kryminalnej “Mój kuzyn Vinny”. Później była jeszcze dwukrotnie nominowana do Nagrody Akademii Filmowej oraz dwa razy do Złotych Globów (ostatnio, w 2009 roku, za “Zapaśnika”). W przeszłości Tomei wystąpiła w krótkim metrażu o tematyce lesbijskiej “She Said, She Said”, wspólnie z Aubrey Plazą i Élodie Bouchez.

Czy skoro aktorka odbyła rozmowę z twórcami “Spider-Mana” o biseksualności ciotki May, w przyszłości już oficjalnie zostanie ona przedstawiona jako osoba queerowa? Dowiemy się przy okazji premiery “Spider-Mana 4”.

Previous Article
Truflarze Premiera

Nadchodząca premiera: dokument "Truflarze", wyprodukowany przez Lucę Guadagnino

Next Article
Bruce Campbell

Bruce Campbell chce wrócić do roli Asha Williamsa w... animowanym spin-offie "Martwego zła"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share