“Spider-Man: Bez drogi do domu” bije rekordy. Trzy dni po premierze zarobił 587 mln USD!

Spider-Man: Bez drogi do domu Box-office
Spider-Man: Bez drogi do domu Box-office / Foto Prime: Marvel, Columbia, Sony Pictures Releasing

“Spider-Man: Bez drogi do domu” odniósł oczekiwany i spodziewany sukces w kinach. Zaliczył najlepszy debiut trwającego roku, a także trzeci najlepszy debiut w historii. W tej drugiej kategorii pokonali go tylko “Avengersi”.

Spider-Man: Bez drogi do domu Box-office – najlepszy debiut w kinach 2021 roku

Zaledwie trzy dni po swojej premierze film zainkasował 253 mln dolarów w Ameryce Północnej oraz imponujące 587,2 mln USD na arenie międzynarodowej. Możliwe, że poniedziałek przyniesie dodatkowe zyski z innych rejonów świata, a liczba dodatkowo poszybuje w górę.

To najlepszy debiut 2021 roku, a także trzeci najbardziej imponujący w historii kina (tuż za “Avengers: Koniec gry” i “Avengers: Wojna bez granic”). Tom Rothman, prezes Sony Pictures’ Motion Picture Group, powiedział:

— Wyniki finansowe, płynące z całego świata, są wręcz historyczne, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę sytuację pandemiczną. Potwierdzają wyjątkowy wpływ Spider-Mana na kulturę oraz wpływ filmów wydawanych stricte do kin, sprzedawanych z wizją i determinacją.

Podczas czwartkowych przedpremier “Spider-Man: Bez drogi do domu” zarobił około 50 mln dolarów, a w piątek na koncie miał już 121,5 mln. Wszystko to pomimo kontrowersji związanych z wyciekiem filmu do sieci.

Film trafił do kin w blisko sześćdziesięciu krajach i regionach. W Wielkiej Brytanii zainkasował dotąd 41,4 mln dolarów, w Meksyku – 32,4 mln, w Korei Południowej – 23,7 mln, a w Australii, Brazylii i Indiach – po około 18 mln USD. Są to informacje z 19 grudnia, więc oczekuje się, że nowy “Spider-Man” pobije w najbliższych tygodniach wszelkie rekordy oglądalności.

Polska premiera widowiska “Spider-Man: Bez drogi do domu” z Tomem Hollandem odbyła się 17 grudnia.

Spider-Man: Bez drogi do domu Box-office – wyniki finansowe po premierze

Previous Article
Yellowjackets Sezon 2

Survivalowy serial "Yellowjackets" został przedłużony na 2. sezon

Next Article
Robert Pattinson jako Kurt Cobain

Reżyser nowego "Batmana" o Robercie Pattinsonie: "I on, i jego postać są trochę jak Kurt Cobain"

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share