Reżyser nowego “Batmana” o Robercie Pattinsonie: “I on, i jego postać są trochę jak Kurt Cobain”

Robert Pattinson jako Kurt Cobain
Robert Pattinson jako Kurt Cobain? / Foto Prime: Warner, 6th & Idaho, DC Films

Magazyn “Empire” opublikował fotografie z udziałem aktorów z filmu “Batman” – najgoręcej wyczekiwanej premiery 2022 roku. Na dwóch okładkach czasopisma pojawili się Robert Pattinson i Zoë Kravitz – odtwórcy ról Bruce’a Wayne’a oraz Seliny Kyle alias Kobiety-Kota.

Robert Pattinson jako Kurt Cobain? Tak jakby, w nowym “Batmanie”

W wywiadzie dla “Empire” reżyser i scenarzysta filmu Matt Reeves powiedział, że w nowym Batmanie widzi… fikcyjną wersję Kurta Cobaina – lidera Nirvany:

— Gdy piszę scenariusze, słucham muzyki. Kiedy tworzyłem pierwszy akt filmu, w tle leciał utwór Nirvany, “Something in the Way”. Zdałem sobie sprawę, że oprócz Bruce’a Wayne’a-playboya istnieje też inna wersja tej postaci. To bohater, który przeszedł ogromną tragedię i został outsiderem. Ten aspekt postaci skojarzył mi się z filmem Gusa Van Santa “Last Days”. Do głowy przyszedł mi pomysł o związku Batmana z Kurtem Cobainem.

Dramat biograficzny “Last Days” opowiadał o ostatnich latach życia gwiazdy rocka. Był częściowo inspirowany historią Cobaina. Reeves dodaje, że postanowił obsadzić Roberta Pattinsona w roli Bruce’a Wayne’a po tym, jak zobaczył go w dramacie kryminalnym “Good Time” z 2017 roku:

— W tym filmie naprawdę da się poczuć wrażliwość i desperację postaci Pattinsona, ale też poczucie siły. To mocna mieszanka. On przypomina Cobaina. Wygląda jak gwiazda rocka, ale ma w sobie coś z odludka.

Pattinson sam potwierdził, że jego Batman będzie stronił od ludzi i krył się ze swoim życiem, swoimi uczuciami. Według aktora film Reevesa pokaże widzom Bruce’a Wayne’ “po przejściach”, zmagającego się z traumą. Premiera filmu odbędzie się już 2 marca.

Robert Pattinson jako Kurt Cobain – reżyser Matt Reeves o swoich inspiracjach

Previous Article
Spider-Man: Bez drogi do domu Box-office

"Spider-Man: Bez drogi do domu" bije rekordy. Trzy dni po premierze zarobił 587 mln USD!

Next Article
Treason Charlie Cox

Olga Kurylenko i Charlie Cox wystąpią w serialu szpiegowskim Netfliksa "Treason"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share