Producentka filmów o Bondzie: “Agent 007 może być osobą niebinarną”

Barbara Broccoli
Barbara Broccoli opowiada o niebinarnym Bondzie / Foto Prime Movies: Metro-Goldwyn-Mayer, Universal, United Artists Releasing

Barbara Broccoli, producentka filmów o brytyjskim superszpiegu Jamesie Bondzie, zapowiedziała niedawno, że kultowa rola na pewno nie zostanie powierzona kobiecie. Trwają bowiem poszukiwania nowego agenta 007 po tym, jak Daniel Craig pożegnał się z serią. W ostatnim wywiadzie Broccoli zapowiedziała, że Bond może jednak okazać się osobą niebinarną.

Barbara Broccoli: “Niebinarny Bond to ciekawa perspektywa”

Osoby niebinarne – alternatywnie genderqueer – mogą identyfikować się jako takie, które mają więcej niż jedną tożsamość płciową. Mogą więc czuć w sobie i pierwiastek męski, i żeński; mogą używać zaimków they/them/their.

Barbara Broccoli nie popiera pomysłu, wedle którego nowy Bond byłby kobietą, ale uznała, że niebinarność słynnego agenta byłaby ciekawym krokiem ku przyszłości. Taką ideę przedstawiła Annie Smith na łamach podcastu “Girls on Film”.

Zapytana, czy James Bond w wersji genderfluid to dobry pomysł, Broccoli stwierdziła: “Kto wie? Myślę, że należy być otwartym. Musimy znaleźć odpowiednią osobę, która wcieli się w tę postać.”

W przeszłości Broccoli często tworzyła kontrowersje wokół bondowskiej serii, co – zdaniem mediów – było strategicznym posunięciem i miało wytworzyć szum wokół nadchodzących premier. Tym razem jednak jesteśmy już po premierze filmu “Nie czas umierać”, a kolejna odsłona cyklu nie znajduje się jeszcze w fazie przygotowań.

Barbara Broccoli wyprodukowała m.in. hity “Skyfall”, “Casino Royale” i “GoldenEye”, a także dramat “Gwiazdy nie umierają w Liverpoolu”. Za pracę przy pierwszym z wymienionych projektów nagrodzono ją statuetką BAFTA.

Previous Article
Agent Game Mel Gibson

"Agent Game" - nowy film szpiegowski z Melem Gibsonem w roli głównej

Next Article
Serial o Franku Sinatrze

Bill Condon zrealizuje serial o życiu i karierze Franka Sinatry

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share