“Powrót do tamtych dni” – zwiastun nostalgicznego dramatu z Maciejem Stuhrem i Weroniką Książkiewicz

Powrót do tamtych dni zwiastun
Powrót do tamtych dni zwiastun / Foto Prime: Kino Świat

Do sieci trafił zwiastun dramatu “Powrót do tamtych dni” w reżyserii Konrada Aksinowicza. Maciej Stuhr, Weronika Książkiewicz i debiutant Teodor Koziar zabierają widzów w sentymentalną podróż o trzydzieści lat wstecz.

Powrót do tamtych dni Zwiastun nowego polskiego dramatu

Reżyserem “Powrotu do tamtych dni” jest Konrad Aksinowicz – twórca filmu “W spirali”, nominowanego do Złotych Lwów w kategorii Inne Spojrzenie. Aksinowicz napisał też scenariusz tego projektu. W “Powrocie…” występują Maciej Stuhr (“Sala samobójców. Hejter”), Weronika Książkiewicz (“Furioza”), Katarzyna Warnke, Teodor Koziar, Sebastian Stankiewicz, Anna Majcher, Bogdan Koca, Michał Kitliński, Anna Skubik i Andrzej Gałła.

Film opisano jako list miłosny do lat 90. Opis fabuły za stroną dystrybutora, Kino Świat:

— Jest początek lat dziewięćdziesiątych. Czternastoletni Tomek, mieszka wraz z matką (Książkiewicz) na jednym z wrocławskich osiedli. Chłopiec, podobnie jak wielu rówieśników, wychowuje się bez ojca, który wyemigrował do USA. Jednak pewnego dnia Alek (Stuhr) nieoczekiwanie staje w drzwiach rodzinnego mieszkania. Wraz z nim w życiu Tomka pojawiają się: kolorowy telewizor, klocki Lego, buty Nike i wymarzony magnetowid. Szczęście Malinowskich nie trwa jednak długo. Wszystko przez obsesję Alka, której ten nie potrafi kontrolować. Czy jego bliscy zdołają mu pomóc, zanim będzie za późno?

Jednym z partnerów filmu “Powrót do tamtych dni” była Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Obraz pokazano premierowo na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 22 września, a już 10 grudnia trafi on na ekrany kin.

Powrót do tamtych dni Zwiastun – wideo

Previous Article
Zaułek koszmarów zwiastun

Zwiastun dreszczowca "Zaułek koszmarów", a w nim Bradley Cooper i Cate Blanchett

Next Article
Jonah Hill jako Jerry Garcia

Jonah Hill zagra tragicznie zmarłego muzyka Jerry'ego Garcię w filmie Martina Scorsese

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share