“Star Wars: Rogue Squadron” – opóźnienia w pracach na planie. Co z premierą?

Star Wars: Rogue Squadron opóźnienie
Star Wars: Rogue Squadron opóźnienie w pracach na planie / Foto Prime Movies: Disney, Lucasfilm, Bad Robot

Wygląda na to, że kolejny film z kanonu “Gwiezdnych wojen” trafi na duże ekrany później, niż zakładano. Jak donosi “The Hollywood Reporter”, projekt “Star Wars: Rogue Squadron” może dostać nową datę premiery. Oryginalnie obraz miał wejść do kin pod koniec 2023 roku, ale opóźnienia produkcyjne mogą pokrzyżować twórcom szyki.

Star Wars: Rogue Squadron Opóźnienie w pracach na planie

W harmonogramie studyjnym pojawiły się nieścisłości, a na domiar złego niektórzy członkowie ekipy realizacyjnej mają obecnie inne zobowiązania. Przez to start zdjęć – który przypadał na początek 2022 roku – jest niemożliwy. Patty Jenkins jest w tej chwili zajęta pracą przy trzeciej odsłonie serii “Wonder Woman”. Paramount zatrudnił ją też, by nakręciła film o Kleopatrze, z Gal Gadot w obsadzie.

Koncern Disneya po raz pierwszy informował o projekcie “Star Wars: Rogue Squadron” w grudniu 2020 roku. Przedstawiciele studia Lucasfilm zapowiedzieli, że sequel będzie “widowiskiem o wojowniczych pilotach”, osadzonym w dalszej przyszłości. Według Jenkins obraz będzie inspirowany książkami i grami. Bohaterami “Rogue Squadron” będą członkowie tytułowej Eskadry Łotrów – dywizjonu myśliwców kosmicznych, do którego w przeszłości należał m.in. Luke Skywalker.

Ostatnia część gwiezdnej sagi, “Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie”, ukazała się w grudniu 2019. Obraz był nominowany do Oscara w trzech kategoriach; zdobył też pięć statuetek Saturna, w tym jako najlepszy film science-fiction.

Previous Article
Pogromcy duchów. Dziedzictwo zwiastun

"Pogromcy duchów. Dziedzictwo": finałowy zwiastun filmu, a w nim m.in. Paul Rudd

Next Article
Red One Dwayne Johnson

Dwayne Johnson w świątecznej komedii "Red One". Producent rozwiewa wątpliwości: nie zagra Mikołaja

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share