“Historia świata: Część I” doczeka się sequela w formie serialu. Za kamerą Mel Brooks

History of the World Part II
History of the World Part II – Mel Brooks wraca z nowym serialem / Foto AZN: 20th Century Fox, Brooksfilms

Trwało to tak długo, że w międzyczasie podręczniki historyczne wzbogaciły się o mnóstwo nowych wydarzeń, ale fani nareszcie dopięli swego: powstanie sequel filmu “Historia świata: Część I”. Kontynuacja będzie miała formę serialu telewizyjnego.

History of the World Part II: Mel Brooks wraca z nowym serialem

Wygląda na to, że sequel sam w sobie przejdzie do historii – jego przygotowaniem zajmie się bowiem 95-letni dziś Mel Brooks, ikona komedii. Projekt nosi roboczy tytuł “History of the World, Part II” (w wolnym tłumaczeniu “Historia świata: Część II”) i ukaże się na platformie streamingowej Hulu.

Oryginalna “Historia świata: Część I” ukazała się w 1981 roku i stanowiła parodię hollywoodzkich filmów epickich. Pojawiły się w niej takie postacie, jak Cesarz Neron, Król Ludwik XVI czy Mojżesz. Dwie z wymienionych ról zagrał sam Mel Brooks.

Brooks będzie scenarzystą i producentem wykonawczym serialu. Inne stanowiska producenckie obejmą m.in. Wanda Sykes, Ike Barinholtz, Nick Kroll i David Stassen. Jeszcze w październiku rozpoczną się sesje spotkań scriptwriterów, a zdjęcia do “History of the World, Part II” wystartują wiosną 2022 roku.

Serial będzie liczył osiem odcinków. Za jego realizację odpowiedzialne będą wytwórnie Searchlight Television oraz 20th Television.

Previous Article
Haunted Mansion Danny DeVito

Danny DeVito dołącza do obsady disnejowskiego widowiska

Next Article
Apex zwiastun

Uzbrojony w siekierę Bruce Willis walczy o przetrwanie. Zwiastun filmu "Apex"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share