Filmy

Muzyczny klip z „Wesela” Smarzowskiego: Arkadiusz Jakubik ekscentrycznym wodzirejem

Dystrybutor filmu „Wesele”, Kino Świat, udostępnił na YouTubie nowy klip promujący dzisiejszą premierę. Wideo ma formę teledysku, w którym przeplatają się sceny z tytułowej uroczystości ślubnej. Piosenkę do filmu zaśpiewał… Arkadiusz Jakubik.

Wesele Premiera 8 października. Posłuchajcie piosenki z filmu

Wybór artysty nie powinien dziwić. Arkadiusz Jakubik występuje w filmie „Wesele” jako ekscentryczny wodzirej. Ubrany w pobłyskującą, czerwoną marynarkę, wyjący do mikrofonu, udowadnia swojego talentu muzycznego. Aktor, który wystąpił w takich filmach Wojciecha Smarzowskiego jak „Kler” i „Dom zły”, jest założycielem grupy Dr Misio.

Jakubik jest wykonawcą utworu „Zołza”, którego teledysk właśnie trafił do serwisu YouTube. Twórcy zaznaczają, że utrzymana w klimacie swojskiego disco-polo piosenka to „żart”, a Smarzowski, umieszczając ją na soundtracku z filmu, puszcza oko do widza.

“Wesele” Smarzowskiego to krytyka współczesnej Polski. W swoim nowym dramacie reżyser przedstawia Polaków takich, jacy znani są ze stereotypów: rozmodlonych, bogobojnych, przywiązanych do tradycji i Kościoła, ale też agresywnych i lubiących wypić. Zgodnie z zapowiedzią dystrybutora, bohaterami “Wesela” są “podchmieleni goście, którzy szaleją na parkiecie w rytm tandetnej muzyki”. W filmie małomiasteczkowy biznesmen (Robert Więckiewicz) wystawia wesele dla ciężarnej córki.

W “Weselu” grają między innymi: Więckiewicz, Jakubik, Agata Kulesza, Andrzej Chyra, Michalina Łabacz, Ryszard Ronczewski, Mateusz Więcławek, Henryk Gołębiewski, Marian Dziędziel i Krzysztof Kowalewski.

Źródło: Kino Świat

Comments are closed.

Czytaj dalej

Więcej z:Filmy