Nowy film George’a Clooneya: “The Tender Bar” z Benem Affleckiem. Znamy datę premiery

The Tender Bar
The Tender Bar data premiery / Foto Prime Movies: Wikimedia Commons

George Clooney powraca z nowym filmem “The Tender Bar” – ósmym w swojej karierze reżyserskiej. W dramacie z wątkiem młodzieńczego przebudzenia występuje plejada gwiazd: między innymi Ben Affleck, Christopher Lloyd i Lily Rabe. Film wytwórni Amazon Studios właśnie dostał oficjalną datę premiery. Ukaże się zaraz przed świętami Bożego Narodzenia, 17 grudnia.

The Tender Bar Data premiery

Film “The Tender Bar” to dramat w konwencji kina coming-of-age. Jego bohater, nastoletni chłopak z Long Island, szuka “zastępcy” dla ojca, który zniknął wkrótce po narodzinach dziecka. Zacieśnia się więź licealisty z wujkiem Charliem, który prowadzi lokalny bar. Główną rolę półsieroty otrzymał Tyler Sheridan. Jego postać wzorowana jest na dziennikarzu o imieniu J. R. Moehringer, który opisał swoją historię w pamiętniku o tym samym tytule, co film.

Rolę wujka zagrał Ben Affleck (“Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera”), a matką nastolatka jest w filmie Lily Rabe, która pojawia się w trwającym obecnie, dziesiątym sezonie “American Horror Story”. Christopher Lloyd wystąpił jako dziadek Moehringera. W filmie grają ponadto Max Martini, Rhenzy Feliz, Daniel Ranieri, Sondra James, Michael Braun, Matthew Delamater, Max Casella, Briana Middleton i Ivan Leung.

The Tender Bar
The Tender Bar Data premiery nowego filmu George’a Clooneya ujawniona / Foto AZN: Wikimedia Commons

The Tender Bar Premiera nowego filmu Clooneya

Serwis “Deadline Hollywood” ujawnił pierwsze oficjalne zdjęcie z filmu “The Tender Bar”, na którym widzimy Afflecka jako Charliego i Sheridana jako J. R. Moehringera. Film wyprodukowały wytwórnie Amazon Studios i Smokehouse Pictures. 17 grudnia dramat Clooneya zadebiutuje na ekranach amerykańskich kin, w dystrybucji limitowanej, a 7 stycznia 2022 r. zostanie udostępniony w serwisie streamingowym Amazon Prime Video. Podobną strategię dystrybucyjną przyjęli producenci filmu “The Tragedy of Macbeth”.

Dotychczasową filmografię reżyserską George’a Clooneya zamyka dramat science-fiction “Niebo o północy”, który ukazał się na Netfliksie w grudniu 2020 roku. Inne tytuły z katalogu Clooneya to “Good Night and Good Luck” czy “Niebezpieczny umysł”. 60-latek został też wyróżniony Oscarem za produkcję filmu “Operacja Argo” (w reżyserii Afflecka).

Clooney jest jednym z najlepiej opłacanych aktorów w dziejach kina, a przy okazji gwarantem sukcesu kasowego dla producentów. Filmy z jego udziałem zarobiły w notowaniach box-office’u blisko 1,9 mld dolarów.

Previous Article
Amazon Prime Video nowości

Ostatnie nowości w serwisie Amazon Prime Video: m.in. "Smętarz dla zwierzaków"

Next Article
Bros film

Universal ujawnia obsadę gejowskiej komedii romantycznej. Wśród aktorów Billy Eichner i Luke Macfarlane

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share