Amy Adams zaszczeka na ekranie? Co wiemy o projekcie Hulu “Nightbitch”

Nightbitch
Nightbitch – co wiemy o filmie z Amy Adams? / Foto: Kadr z filmu “Kobieta w oknie” (2021; Netflix, 20th Century Studios)

Amy Adams odkryje w sobie… psie instynkty – wszystko to w filmie “Nightbitch”, horrorze-komedii z premierą planowaną na 2023 rok. Wyjątkowa adaptacja znakomicie przyjętej przez krytyków książki ukaże się na platformie VOD Hulu. Co jeszcze wiemy o projekcie “Nightbitch”?

Nightbitch – co wiemy o filmie Hulu z udziałem Amy Adams?

Wymownie zatytułowany projekt “Nightbitch” zapowiadany jest jako połączenie czarnej komedii z horrorem. W filmie Amy Adams wciela się w główną bohaterkę, która jest gospodynią domową i matką malucha, żyjącą na przedmieściach. Kobieta odkrywa zwierzęcą moc, jaka wiąże się z instynktem macierzyńskim. Wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że świeżo upieczona mama przemienia się… w sukę. Jak poradzi sobie ze swoją psią naturą?

Przygotowany przez studio Searchlight Pictures film otrzymał właśnie oficjalnie klasyfikację “R” od organizacji MPA – za wulgarny język oraz dosadne sceny seksualne. Za realizację “Nightbitch” odpowiada także wytwórnia Annapurna, stojąca między innymi za “American Hustle”, “Szkołą melanżu” czy “Gorącym tematem”.

Choć fabuła wydaje się inspirowana komediodramatem “Suka” Marianny Palki z 2017 roku, film bazuje na książce Rachel Yoder “Nightbitch”, reprezentującej nurt realizmu magicznego. Ukazała się ona dwa lata temu i zebrała pozytywne recenzje krytyków, chwalona między innymi w “The Seattle Times”, “The Washington Post” czy “The New Yorker”.

“Nightbitch” ukaże się na platformie streamingowej Hulu (a w Polsce, możliwie, na Disney+). Obecnie obraz znajduje się na etapie postprodukcji. Reżyserką czarnej komedii jest Marielle Heller, która w swym dorobku ma także takie produkcje jak “Czy mi kiedyś wybaczysz?”, “Bez zobowiązań” i “Cóż za piękny dzień”. Heller powiedziała w oficjalnym oświadczeniu:

— Książka Rachel Yoder zaparła mi dech w piersi. Żadna inna książka nie wzbudziła we mnie takich doznań od czasu “Wyznań nastolatki”. Ta mroczna i obłędna historia o macierzyństwie i wściekłości sprawiła, że poczułam się dostrzeżona.

W obsadzie “Nightbitch” znajdują się Amy Adams, Scoot McNairy, Mary Holland, Ella Thomas, Kerry O’Malley, Roslyn Gentle, Laura Meadows, Adrienne Rose White, Archana Rajan i Stacey Swift. Data premiery filmu jest na razie nieujawniona.

Previous Article
Misja Stone Zwiastun

Zwiastun: thriller Netfliksa "Misja Stone" z Gal Gadot

Next Article
Najpopularniejsze filmy o grach na pieniądze i zakładach bukmacherskich

Najpopularniejsze filmy o grach na pieniądze i zakładach bukmacherskich

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share