James Mangold wskrzesi Potwora z Bagien. Nowy projekt DCU

Potwór z Bagien James Mangold
Potwór z Bagien – James Mangold nakręci film kontynuujący serię / Foto: Logo serialu “Swamp Thing” (2019; DC Universe, Big Shoe Prod., Atomic Monster, Warner Bros.)

James Mangold ma za sobą bardzo intensywny czas. Spędził blisko osiem miesięcy na planie zdjęciowym filmu przygodowego “Indiana Jones i tarcza przeznaczenia” z Harrisonem Fordem; podpisał też kontrakt na współpracę ze studiem Lucasfilm przy nowych “Gwiezdnych wojnach” o “Świcie Zakonu Jedi”. Między przygotowaniami do pracy przy “Star Wars”, pracuje też nad nowym filmem o “Potworze z Bagien”.

Potwór z Bagien James Mangold twórcą nowego filmu z serii

W rozmowie z serwisem “Collider” James Mangold ujawnił, że pisze scenariusz projektu “Swamp Thing”, który będzie częścią DCU – DC Universe. Nad filmem pieczę sprawują także James Gunn i Peter Safran. Mangold przyznał, że w pocie czoła pracuje nad scenariuszami obu filmowych przedsięwzięć – “Swamp Thing” i nowych “Gwiezdnych wojen”. Nie wie w tym momencie, który jako pierwszy wejdzie w fazę produkcji.

— Zobaczymy, który z tych filmów pierwszy przejdzie do realizacji. Prawda jest taka, że szykuję scenariusze do obu. Kto wie, co się wydarzy; kto wie, co zakwitnie najpierw. Przyznaję: mam ręce pełne roboty. To żadna plotka, to się dzieje – powiedział Mangold w wywiadzie dla “Collidera”.

To pierwszy raz, gdy Mangold oficjalnie potwierdza, że będzie twórcą nowego “Potwora z Bagien”, choć już na początku lutego zamieścił na Twitterze grafikę z tytułowym stworem. Nie opatrzył postu żadnym podpisem; wpis zdobył 2 mln wyświetleń.

Seria komiksów o Potworze z Bagien została zainicjowana w 1972 roku przez DC Comics. W Polsce niektóre historie ukazały się nakładem wydawnictwa Egmont Polska. W latach osiemdziesiątych pierwszą ekranizację przygotował Wes Craven – jego “Potwór z bagien” doczekał się nawet sequela od Jima Wynorskiego.

James Mangold był nominowany do Oscara za reżyserię dramatu “Le Mans ’66” oraz za scenariusz adaptowany blockbustera “Logan: Wolverine”. Jego filmografię zasilają również takie tytuły jak “Przerwana lekcja muzyki”, “Kate i Leopold”, “Tożsamość”, “Spacer po linie” oraz “3:10 do Yumy”.

Previous Article
Monstrous Beauty Bella Ramsey

Gwiazda "The Last of Us" zagra "włochatą" rolę w dramacie "Monstrous Beauty"

Next Article
Danny DeVito Najlepsze filmy

Danny DeVito – biografia aktora, najlepsze filmy i seriale

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share