W maju ruszają zdjęcia do nowego filmu Davida Cronenberga

The Shrouds
The Shrouds – powstaje nowy thriller Cronenberga / Foto: Wikimedia Commons, Canadian Film Centre

David Cronenberg – kanadyjski wieszcz kina, odpowiedzialny między innymi za “Muchę”, “Nagi lunch” czy “Historię przemocy” – powraca ze swoim nowym projektem. Jego tytuł to “The Shrouds”. Będzie to thriller o mężczyźnie, który tworzy nowatorskie urządzenie do komunikowania się ze zmarłymi. W obsadzie m.in. Guy Pearce i Vincent Cassel.

The Shrouds – nowy film Cronenberga. Kiedy ruszają zdjęcia?

Vincent Cassel (“Nienawiść”, “Czarny łabędź”) wystąpi w filmie jako Karsh – stawiający na innowację biznesmen i pogrążony w żałobie wdowiec. Mężczyzna opracowuje urządzenie, za sprawą którego będzie mógł komunikować się ze zmarłym, pochowanym w całunie na specjalnym cmentarzu. Niespodziewanie dochodzi do aktu wandalizmu – zdewastowany zostaje między innymi grób małżonki Karsha. Bohater chce odkryć, jaki był motyw ataku i kto za nim stoi. Rozmyśla nad utraconym małżeństwem oraz swoją wiernością. Szuka nowego startu w życiu.

Poza Casselem w thrillerze występują Guy Pearce (“Memento”, “Tajemnice Los Angeles”) oraz Diane Kruger (“Marlowe”, “Bękarty wojny”). David Cronenberg jest reżyserem oraz scenarzystą “The Shrouds”, a producenci to Martin Katz oraz nominowany do BAFTY Saïd Ben Saïd. Obaj pracowali z Cronenbergiem w przeszłości – Katz przy “Niebezpiecznej metodzie” i “Cosmopolis”, a Saïd przy “Mapach gwiazd”.

Właśnie ujawniono, kiedy na planie zdjęciowym zapadnie pierwszy klaps. Zdjęcia do “The Shrouds” ruszają w maju 2023 roku na terenie Toronto, w rodzimej dla reżysera Kanadzie. Wcześniej z projektem wiązano Léę Seydoux, jednak aktorka zrezygnowała z występu. 37-latka pojawiła się niedawno w innym dreszczowcu Cronenberga – “Zbrodniach przyszłości” – u boku Viggo Mortensena i Kristen Stewart.

Prawa do dystrybucji filmu na arenie międzynarodowej posiada SBS International.

Vincenta Cassela zobaczymy wkrótce w filmie przygodowym “Trzej muszkieterowie: D’Artagnan” – premiera w Polsce w maju. Guy Pearce podpisał kontrakt na rolę w serialu “The Clearing” z Teresą Palmer (ukaże się jeszcze w tym roku). Diane Kruger widzowie obejrzą w nadchodzącym dramacie “Saint-Ex”, gdzie na ekranie będzie jej partnerował Cassel.

Previous Article
Zabójcze wesele

Premiera VOD: "Zabójcze wesele". Komedia Netfliksa z Aniston i Sandlerem

Next Article
The Last of Us Sezon 2

"The Last of Us", sezon 2.: wiemy, gdzie będą kręcone odcinki. Kiedy premiera?

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share