Nowy film Almodovara otworzy tegoroczny Festiwal w Cannes

Strange Way of Life Ethan Hawke
Strange Way of Life Ethan Hawke ogłosił, że zakończono prace na planie filmu / Foto: instagram.com/ethanhawke

Najnowszy projekt Pedro Almodovara, “Strange Way of Life”, otworzy tegoroczną, 76. edycję Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. Gwiazdą krótkiego metrażu jest Pedro Pascal, którego widzowie pokochali jako Joela z hitowego serialu HBO “The Last of Us”. O czym opowie “Strange Way of Life”?

Strange Way of Life – znamy datę premiery filmu

“Strange Way of Life” doczeka się premiery na festiwalu w Cannes w maju. Festiwal startuje 16 maja i potrwa do 27 maja. Pedro Almodovar już jakiś czas temu sugerował, że jego nowy projekt zostanie wyświetlony podczas francuskiego święta kina, ale dopiero teraz zostało to potwierdzone. Warto pamiętać, że poprzedni krótki metraż reżysera – “Ludzki głos” – miał światową premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji.

Innymi filmami prezentowanymi w Cannes będą “Killers of the Flower Moon” Martina Scorsese, survivalowy dramat “Aadujeevitham” oraz “Bangsamoro” w reżyserii Brillante Mendozy.

W filmie “Strange Way of Life” Pedro Pascal i Ethan Hawke grają parę rewolwerowców – Silvę i Jake’a. Pierwszy z mężczyzn przemierza pustkowia, by spotkać się z szeryfem w mieścinie Bitter Creek (stróża prawa zagra Hawke). Panowie mają wspólną przeszłość; lata temu wykonywali razem zlecenie. Silva wierzy, że dojdzie do ponownego spotkania z dawnym kumplem. Jak się to dalej potoczy?

Wiadomo, że w filmie ma pojawić się wątek romantyczny, co ma upodobnić historię do kultowej “Tajemnicy Brokeback Mountain”. Pedro Almodovar sam potwierdził, że będzie to queerowy western o miłości między dwoma mężczyznami. Reżyser jest też autorem scenariusza. Producentami są Anthony Vaccarello i Agustin Almodovar (młodszy brat Pedra).

W obsadzie, poza Hawkiem i Pascalem, m.in. Manu Rios, José Condessa, Jason Fernández, Sara Sálamo oraz Pedro Casablanc.

Previous Article
Fall 2

Survivalowy thriller "Nie patrz w dół" doczeka się sequela

Next Article
Konsekracja Zwiastun

Zwiastun horroru sakralnego "Konsekracja" – strach się bać

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share