Zwiastun horroru sakralnego “Konsekracja” – strach się bać

Konsekracja Zwiastun
Konsekracja Zwiastun filmu grozy / Foto: AGC Studios, IFC, Kino Świat

Christopher Smith, twórca “Piątego wymiaru”, wraca z kolejnym horrorem. Jego tytuł to “Konsekracja”, jest to przykład sakralnego kina grozy. W roli głównej znana z “Neon Demon” Jena Malone. Film trafi do kin pod koniec przyszłego miesiąca; zobaczcie oficjalny polski zwiastun.

Konsekracja Zwiastun horroru z Jeną Malone

Opis fabuły filmu “Konsekracja”:

— Specjalistka od chorób oczu – Grace (Jena Malone) przybywa do odległego klasztoru w Szkocji, aby zbadać sprawę rzekomego samobójstwa jej młodszego brata księdza. Nie ufając raportom Kościoła, kobieta prowadzi własne śledztwo, próbując ustalić, co wydarzyło się naprawdę. Pomaga jej w tym watykański duchowny, ojciec Romero. Podczas przeszukiwania mrocznych zakątków klasztoru, dzikich klifów i smaganych wiatrem okolicznych plaż, Grace odkrywa nie tylko ślady morderstwa i świętokradztwa, ale też niepokojącą prawdę o własnej przeszłości, która wydobywa na wierzch dawno zapomnianą traumę. (źródło: Kino Świat)

Reżyser Christopher Smith pracował dotychczas przy takich horrorach jak “Lęk”, “Piąty wymiar”, “Redukcja” czy “Czarna śmierć”. Z pewnością można uznać go za znawcę kina grozy. “Konsekracja” to film o zagadkowych morderstwach i zmowie milczenia, zgodnie z zapowiedzią polskiego dystrybutora horror “uwodzi atmosferą i suspensem”.

Poza Jeną Malone w filmie “Konsekracja” grają także Danny Huston, Janet Suzman, Will Keen, Ian Pirie, Thomas Ferguson, Steffan Cennydd, Eilidh Fisher oraz Victoria Donovan. Obraz miał już premierę w USA i Wielkiej Brytanii; był też wyświetlany na Glasgow Film Festival 11 marca. 28 kwietnia 2023 trafi na ekrany polskich kin.

Źródło: Kino Świat – materiały nadesłane

Previous Article
Strange Way of Life Ethan Hawke

Nowy film Almodovara otworzy tegoroczny Festiwal w Cannes

Next Article
Blueback Zwiastun

Mia Wasikowska i Eric Bana w zwiastunie dramatu "Blueback"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share