Mia Wasikowska i Eric Bana w zwiastunie dramatu “Blueback”

Blueback Zwiastun
Blueback Zwiastun filmu / Foto: Arenamedia, HanWay, Forum Film Poland

Już w połowie przyszłego miesiąca do kin trafi australijski dramat “Blueback” w reżyserii Roberta Connolly’ego. W filmie pojawiają się między innymi Mia Wasikowska, Eric Bana oraz Radha Mitchell. Zobaczcie oficjalny polski zwiastun tej poruszającej historii.

Blueback Zwiastun filmu z Mią Wasikowską i Ericiem Baną

Opis fabuły filmu “Blueback”:

— Abby mieszka w Australii, nad przepiękną zatoką o wyjątkowym ekosystemie. Jako wielka miłośniczka nurkowania, od dzieciństwa przyjaźni się z niezwykłą rybą – niebieskim grouperem, któremu nadała imię Blueback. Jej idealne z pozoru życie zostaje jednak zakłócone. Abby i jej mama muszą walczyć nie tylko o ocalenie Bluebacka i rafy koralowej, ale i o to, by cała okolica zachowała swój unikatowy charakter, zagrożony przez bezwzględny biznes. (źródło: Forum Film Poland)

Polski dystrybutor zapowiada “Blueback” jako “inspirującą opowieść o dojrzewaniu, z zachwycającym swą różnorodnością oceanem w tle”. Film bazuje na książce Tima Wintona – australijskiego pisarza, który w Polsce znany jest między innymi ze swoich tytułów “Oko i błękit” czy “Jeźdźcy”. Scenariusz zadaptował sam reżyser, Robert Connolly – twórca innego filmu z Ericiem Baną: “Susza”.

Obsadę “Blueback” zasilają: Eric Bana (“Król Artur: Legenda miecza”), Mia Wasikowska (“Stoker”), Radha Mitchell (“Pitch Black”), Albert Mwangi, Ariel Donoghue, clarence Ryan, Erik Thomson, Elizabeth Alexander, Ilsa Fogg, Eddie Baroo, Pedrea Jackson oraz Dalip Sondhi. Premiera filmu w polskich kinach nastąpi już 14 kwietnia 2023.

Reżyser Robert Connolly podkreśla, że film został zainspirowany przez twórczość Petera Weira i dodaje: “To wybitny reżyser i humanista. Myślę o kinie podobnie jak on.” Weir jest trzykrotnym zdobywcą statuetki BAFTA, m.in. za “Truman Show”. Zdobył też sześć nominacji do Oscara oraz przyznano mu Oscara honorowego w 2023.

Źródło: Forum Film Poland – materiały nadesłane

Previous Article
Konsekracja Zwiastun

Zwiastun horroru sakralnego "Konsekracja" – strach się bać

Next Article
Pogromcy duchów

Ruszyły zdjęcia do nowej odsłony "Pogromców duchów"

Related Posts
Total
0
Share