Box office: “Niebezpieczni dżentelmeni” zdobyli już ponad 200 tys. widzów

Niebezpieczni dżentelmeni
Niebezpieczni dżentelmeni – box office, wyniki finansowe / Foto: Kino Świat, Aurum, Koi Studio

“Niebezpieczni dżentelmeni” – ten tytuł rozgrzał polskich widzów kinowych do czerwoności, gdy zima doskwiera za oknem. Komedia kryminalna w reżyserii Macieja Kawalskiego zgromadziła już ponad 200 tys. widzów przed ekranami, stając się jednym z hitów box office’u w naszym kraju. Duża w tym zasługa plejady gwiazd – w filmie grają między innymi Marcin Dorociński, Tomasz Kot i Andrzej Seweryn.

Niebezpieczni dżentelmeni – box office, wyniki finansowe

“Niebezpieczni dżentelmeni” szturmem zdobyli polskie kina, debiutując na dużych ekranach 20 stycznia. Komedia cieszy się niesłabnącą popularnością wśród widzów i przyciągnęła do kin już 205 984 osoby. Wyprodukowany przez Aurum Film we współpracy z WFS Walter Film Studio obraz prezentowany był wcześniej na Warszawskim Międzynarodowym Festiwalu Filmowym i zdobył wtedy nagrodę publiczności. “Niebezpieczni dżentelmeni” przypadli też do gustu krytykom, zdobywając głosy pochwały między innymi od TVN24, “Rzeczpospolitej” oraz serwisu Dziennik.pl.

Dla porównania konkurencyjna polska komedia “Masz ci los!” (w obsadzie Izabela Kuna i Sonia Bohosiewicz) może na chwilę obecną pochwalić się wynikiem 60 tys. widzów w kinach (po weekendzie otwarcia).

Opis fabuły komedii kryminalnej “Niebezpieczni dżentelmeni”:

— Tadeusz Boy-Żeleński (Tomasz Kot), Witkacy (Marcin Dorociński), Joseph Conrad (Andrzej Seweryn) i Bronisław Malinowski (Wojciech Mecwaldowski), cztery znakomitości zakopiańskiej bohemy budzą się po mocno zakrapianej, całonocnej imprezie. Głowy pękają im od kaca, nikt nic nie pamięta, a sytuacji nie poprawiają znalezione na podłodze zwłoki nieznanego mężczyzny. Dodatkowo do drzwi domu dobijają się właśnie stróże prawa, a to dopiero początek kłopotów.

Rozpoczyna się wyścig z czasem, w którym bohaterowie muszą uwolnić się nie tylko od podejrzeń, ale także od równie niebezpiecznych środowiskowych plotek i jak najszybciej wyjaśnić zagadkę tajemniczej śmierci. Wkrótce za sprawą tych błyskotliwych i uwielbiających ryzyko dżentelmenów tętniące kulturalnym życiem Zakopane stanie się tłem wielkiej intrygi, w którą zamieszani będą gangsterzy, artyści i politycy, w tym Zofia Nałkowska czy Józef Piłsudski. Na drodze bohaterów stanie również Lenin we własnej osobie, który akurat zawitał do Poronina… (źródło: Kino Świat)

W filmie występują Marcin Dorociński, Tomasz Kot, Wojciech Mecwaldowski, Andrzej Seweryn, Łukasz Simlat, Sebastian Stankiewicz, Jacek Koman, Michał Czernecki, Anna Smołowik, Wiktoria Gorodeckaja, Klaudiusz Kaufmann, Modest Ruciński, Rafał Maćkowiak, Grzegorz Mielczarek, Anna Seniuk i Artem Manuilov.

Źródło: Materiały nadesłane – kino Świat

Previous Article
The Covenant Zwiastun

Jake Gyllenhaal na misji w Afganistanie. Zwiastun filmu "The Covenant"

Next Article
John Wick 4

Reeves, Fishburne i Skarsgård na nowych zdjęciach z "Johna Wicka 4"

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share